in

Belediyenin Skandallarının Ardından, Hayvan Hakları Savunucuları İBB’yi Protesto Etmeye Hazırlanıyor!

İBB Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden ekiplerin İstanbul’un çeşitli yerlerinde hiçbir sağlık sorunları bulunmamasına ve çevredeki insanların tüm itirazlarına rağmen açıklama yapmadan köpekleri usulsüz bir şekilde topladığı iddia edildi. Küçükçekmece’de ise sağlık sorunu bulunmayan Rubi isimli sahipli köpek belediye ekipleri tarafından iğne ile uyutularak götürüldü ve daha sonra öldüğü söylendi. Tüm bu skandalların üzerine hayvan hakkı savunucusu derneklerin bir araya gelerek İBB önünde protesto yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

Hayvan haklarını savunan birçok dernek İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün bitmeyen usulsüz toplamalarına tepki gösterdi.

SAHİBİNİN YANINDAKİ KÖPEĞİ ZORLA GÖTÜRÜP ÖLÜM HABERİNİ VERDİLER!

Yaklaşık bir ay önce Küçükçekmece’de kimlikli ve aşıları tam olan Rubi ismindeki sahipli köpek iğne ile uyutularak götürüldü. Sahibinin itirazları üzerine köpeğe iğne attıklarını ve “Köpek ölebilir, biz onu İBB tesisine götürelim” diyerek götürüldü. Sahibi daha sonra yetkilileri arayarak Rubi’nin nerede tutulduğunu öğrense de, mesai saatleri dışında olduklarını ve köpeğini alamayacağını söylediler.

rubi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpeği kısırlaştırmamalarını ya da ameliyat etmemelerini söyleyen sahibini daha sonra arayan bir numara, köpeğin kısırlaştırıldığını ve gelmesine gerek olmadığını söyleyerek köpeği kendilerinin getireceğini iletti. Daha sonra arayan başka bir numara ise Rubi’nin hayata gözlerini yumduğunu söyledi fakat ölüm nedeniyle ilgili yazı vermeyiz denildi!

“MÜDÜR VE ADAMLARI DERHAL GÖREVDEN ALINMALIDIR!”

Dayanısma Hayvan Hakları Federasyonu da bu durumu sosyal medya hesapları üzerinden yayınlayarak İBB Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün sayısız yasa dışı iş yaptığını ve ilçelerden toplanan hayvanların bir bölümü yok edilirken bir bölümünün de Kocaeli’nden Tekirdağ sınırına kadar çok geniş bir alana atıldığını söyledi. Ayrıca federasyon çok sayıda başvuru yapmalarına rağmen görüşme isteklerinin yanıtsız kaldığını da iletirken “ Tüm hayvan hakları savunucuları İBB önünde protestoya hazırlanırken sayın belediye başkanına bir kez daha sesleniyoruz. İBB Veteriner İşleri Müdürü ve adamları derhal görevden alınmalıdır!” dedi.

dayanisma hayvan haklari federasyonu

AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA DEĞİLİZ DİYEREK KÖPEKLERİ TOPLUYORLAR!

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) de sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı mesaj ile Zekeriyaköy’de kısırlaştırılmış ve herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, gönüllüler tarafından bakılmakta olan köpeklerin tüm itirazlara rağmen “size açıklama yapmak zorunda değiliz” diyerek toplatıldığını söyledi.

haykurder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Duvara Sikisan Yavru Kedi icin Seferber Oldularoc 1

Duvara Sıkışan Yavru Kedi için Seferber Oldular

Sokak Kopekleri Kaldirimda Uyuyan Adamin Basinda Nobet Tuttu

Sokak Köpekleri Kaldırımda Uyuyan Adamın Başında Nöbet Tuttu!