in

Belediyelerin Astığı Uyarı Afişleri Tepki Topluyor

Kuşadası ve Amasra’da asılan uyarı afişleri hayvan hakkı savunucuları tarafından hayretle karşılandı.

Kuşadası ve Amasra Belediyesi‘ne ait uyarı afişleri hayvan hakkı savunucularından büyük tepki topladı. Her iki afişin de içeriği sokak hayvanlarının beslenmesi ile ilgili. Kuşadası Belediyesi’nin  yaban hayvanlarının şehir içine inmemesi için hazırlattığı “Verdiğin yiyeceklerle kimi beslediğini biliyor musun?”afişleri görenleri kızdırdı. Kuşadası Belediyesi kullanılan dil ve hayvanların resmediliş şekli ile büyük tepki çekti. Sokak hayvanları, bağlı bulundukları belediyenin sorumluluğunda olan hayvanlar. Ancak neredeyse hiçbir belediye sokaklarındaki hayvanların karnın doyması ile ilgilenmiyor.

Belediyelerin Astığı Uyarı Afişleri Tepki Topluyor 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu görev vicdanlı insanların sırtına yükleniyor. Ve bu vicdanlı insanların sokak hayvanlarına bıraktığı mamalardan yaban hayvanları da yararlanabiliyor. Çünkü yaşam alanları insanlar tarafından işgal edilen ve doğaları nerdeyse yok edilen bu hayvanlar besin bulma umuduyla, bir zamanlar kendi yaşam alanları olan yerleşim yerlerine iniyor. Umarız Kuşadası Belediyesi yaban hayatı konusundaki hassiyetini, otellere ve lüks sitelere ruhsat verirken de koruyordu.

Belediyelerin Astığı Uyarı Afişleri Tepki Topluyor 2

Afişi tepki çeken bir diğer belediye ise Amasra. Amasra Belediyesi’nin düzgün Türkçe’den uzak hazırlanan bu afişi de hayvan hakkı savunucularının tepkisine neden oldu.

Belediyelerin Astığı Uyarı Afişleri Tepki Topluyor 1

Keşke her belediye, sınırlarındaki hayvanların karnını  her gün düzenli şekilde doyursa da böyle uyarılar yapmak zorunda kalmasalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalyada Parçalanmış 3 Kedi Ölüsü Bulunduöç

Antalya’da Parçalanmış 3 Kedi Ölüsü Bulundu

silver german shepherd long

Alman Kurdu Özellikleri, Karakteri Ve Bakımı