in

Belediyeler, Polisler ve Gönüllüler Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Hayvanları Unutmadı

Covid-19 pandemisi sebebiyle hafta sonu uygulanan sokğa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı.

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı. Birçok il ve ilçede sokak hayvanları için oluştrulan beslem grupları görevdeydi. Soka hayvanları, polis, jandarma, belediye ekipleri ve gönüllüler tarafından beslendi.

Yozgat’ta bir grup hayvansever, korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için seferber oldu. Kısıtlamanın başlamasıyla birlikte aldıkları yaş ve kuru mamalarla ilk olarak Yozgat Çamlığı Milli Parkında bulunan hayvanları besleyen grup daha sonra şehrin muhtelif yerlerinde bulunan hayvanların yiyecek ihtiyaçlarını karşıladı. 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Talas sınırları içerisinde 35 ayrı bölgede oluşturulan besleme noktalarında kedi ve köpek gibi sokak hayvanlarının yanı sıra kuşların yiyeceğe ulaşmaları sağlanıyor. Bu besleme noktalarına çeşitli yiyecekler ve özel yapım hayvan yemleri bırakılıyor.
Pandemi tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan Cumartesi ve Pazar günleri de özel bir ekip tarafından sokak hayvanlarına yiyecek ulaştırılıyor.

AW183760 01

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle beslenme olanakları azalan sokak hayvanları için yemleme çalışması yaptıklarını söyledi.

AW183722 04

Yüreğir Belediyesi, hafta sonu ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle beslenme ve barınma zorluğu yaşayan sokak hayvanlarını unutmadı. Belediye ekipleri tarafından ilçe genelinde kedi ve köpekler için mama dağıtıldı.

AW183717 03

 

Gümüşhane kent merkezinde normal zamanlarda vatandaşlar tarafından doyurulan güvercinler sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle aç kalınca imdadına polisler yetişti. Sokak köpekleri de Emniyet görevlileri tarafından beslendi.

AW183673 11

Biga Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında da sokak hayvanlarını yalnız bırakmazken, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan da mama ve barınma odaklarına mama bıraktı ve su kaplarını doldurdu.

AW183668 02

Sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarının aç kalacağını düşünen 2 esnaf özel izin alarak Bursa’nın çeşitli yerlerindeki sokak hayvanlarını hazırladıkları 300 kilo etle besledi. 7u

Kozan Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri sokak sokak gezerek kedi ve köpeklere mama bıraktı. Karınlarını doyuran kedi ve köpekler boş sokakların keyfini çıkardı.

kozan

Konak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de sokağa çıkma kısıtlamasında, yiyecek bulamayan sevimli dostları yalnız bırakmadı. Sabah saatlerinde yola çıkan ekipler, gün boyu belirlenen noktalara giderek kedi ve köpeklere mama bıraktı. Kentin meydanlarındaki güvercinleri de unutmayan ekipler, kuşları da buğday ile besledi. Kısıtlama uygulanan günlerde sokak hayvanlarına mama dağıtımı düzenli olarak devam edecek.

konak

Mardin’in Kızıltepe İlçe Belediyesi, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri ile korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarına mama dağıttı.

AW183602 01

Bingöl Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasında çeşitli noktalara mama bırakarak kedi ve köpekleri besledi.

Mardin

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kurum ekiplerince sokak hayvanlarının besleme çalışmalarına katıldı.

AW183439 03

Amasya Belediyesi ekipleri sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kedi, köpek ve kuşların aç kalmaması için sokaklarda mama ile yem bıraktı.

Amasya Belediyesi

Nevşehir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehrin farklı noktalarındaki açık alanlardaki beslenme noktalarının yanı sıra park ve bahçelere yerleştirilen kedi, köpek ve kuş kulübelerine, bayat ekmek kutularından toplanan bayat ekmeklerin yanı sıra mama, yemek ve yem bırakarak buradaki sulukları doldurdu. Ayrıca park ve yeşil alanlara sokak hayvanları için yerleştirilen kulübelerin temizliğini de gerçekleştirildi.

AW183304 01

Bartın’da Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince sokak hayvanlarının aç kalmaması için beslenme noktalarına yem ve mamalar bırakıldı.

Bartin

 Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı devriye ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı bu günde sokak hayvanlarını unutmadı.

Esenyurt

Bağcılar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli, yasağın başlamasıyla birlikte sahipsiz sokak hayvanlarına, kuru mama desteğini artırdı. Kedi ve köpek mamaları 63 parkta kurulu olan mamamatiklere bırakılıyor. Ekipler gelen talepler doğrultusunda belirtilen adreslere de mama bırakıyor. Sokak hayvanları, beslenme odaklarına bırakılan yiyeceklerden yiyerek gıda ihtiyaçlarını gideriyorlar. Aynı zamanda ilçe genelinde belli noktalarda yer alan su kapları da dolduruluyor.

bagcilar

Safranbolu Belediyesi sahipsiz hayvanlara barınmaları için kedi ve köpek evleri hizmetinin yanı sıra sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde can dostlarını yalnız bırakmıyor. Kentin birçok bölgesine ekipler tarafından bırakılan mamalar sahipsiz hayvanların beslenmelerini sağlıyor.

AW184340 01

 

İlçe emniyet müdürlüğü ve Sındırgı Belediyesi ekipleri sokak hayvanları için yem bıraktı. Meydandaki köpekler kendilerine ekmek veren bekçilere sevgi gösterisinde bulundu.

AW184017 02

Osmaneli Emniyet Müdürlüğü ekipleri COVID-19 virüsünün yaşattığı olumsuz durum nedeniyle ‘Siz evinizde kalın, dostlarımız bize emanet” sloganıyla sokak hayvanlarının ihtiyacına yönelik su ve mama ihtiyacını temin ediyor. Ekipler, park, bahçe ve boş arazilere mama, et ve su bırakıyor.

osmaneli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iIgdirda Dili Damaklarina Bitisik 2 Kangal Tedavi Altina Alindi

Iğdır’da Dili Damaklarına Bitişik 2 Kangal Tedavi Altına Alındı

Sondaj Kuyusunda Mahsur Kalan Yavru Kopek Uzun Ugraslar Sonucu Kurtarildi

Sondaj Kuyusunda Mahsur Kalan Yavru Köpek Uzun Uğraşlar Sonucu Kurtarıldı