in

Belediyeler 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Vesilesi ile Can Dostlarına Koştu

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü vesilesi ile belediyeler etkinlikler düzenleyerek can dostlarımıza ziyaretler gerçekleştirdi.

AKDENİZ BELEDİYESİ

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ kapsamında Adanalıoğlu sahilinde düzenlenen etkinlikte, hayvan severler ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de katılımıyla, sahili mesken tutan hayvanlar için mama ve su dağıttı.

GÜLTAK, SOKAK HAYVANLARINA MAMA VE SU DAĞITTI

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gültak, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün önemine dikkat çekerek, “Sadece bir gün değil, her gün hayvanları koruma günü olsun. Çünkü onlar da can taşıyor. Sizin vereceğiniz bir avuç mama ve su ile hayata tutunuyorlar. Bu açıdan sadece bir gün değil, 365 gün onları korumamız gerekir” dedi.

GÜLTAK, SOKAK HAYVANLARINA MAMA VE SU DAĞITTI

“ÇOCUKLARIMIZA HAYVAN SEVGİSİNİ AŞILAYALIM”

Tüm Mersinlilere çağrıda da bulunan Gültak, “Sokaklarımıza mutlaka su ve mama kapları bırakalım. Özellikle de çocuklarımıza hayvan sevgisini mutlaka aşılayalım. Çünkü hayvanı sevmeyen insanı da sevemez. Akdeniz Belediyesi olarak da hayvanlarımızla ilgileniyoruz ve bu konuda çalışmalarımız aralıksız devam edecek” şeklinde konuştu.

BEYKOZ BELEDİYESİ

Beykoz Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner İşleri Birimi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde sokak hayvanlarını unutmadı. Şehrin dört bir yanına konulan besleme üniteleri tek tek temizlenerek hayvanlar için mama konuldu.

beykoz belediyesi

CANİK BELEDİYESİ

Samsun’da Canik Belediyesi Veteriner İşleri Birimi tarafından Meşe Orman Park’ta gerçekleştirilen etkinlikte parkın muhtelif yerlerine hayvan besleme ve su kapları yerleştirildi. Çevre duyarlılığı ve hayvanları koruma bilinci oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Canik ilçesinin muhtelif yerlerine 50 adet mama ve su kabı konulacak.

CANİK BELEDİYESİ'NDEN HAYVAN HAKLARI ETKİNLİĞİ

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle, yaklaşık 700 sokak kedisi ile köpeği barındıran Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde etkinlik düzenledi. Korona virüs tedbirleri çerçevesinde sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Sağlık İşleri Daire Başkanı Muhammed Kasım Aydın, Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri Akın Koçhan ve Emine Çatalkaya, Hayvan Hakları Federasyonu Diyarbakır temsilcisi Sevgi Ekmekçiler ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Diyarbakır Şube Müdürlüğü temsilcileri Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

YILDIRIM BELEDİYESİ

Bursa Yıldırım Belediyesi, sevimli dostlara şefkat elini uzatmayı ihmal etmiyor. İlçedeki sokak hayvanlarının bakımı, beslenmesi ve tedavisi için yoğun çalışmalar gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi’nde Başkan Oktay Yılmaz, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde barınma, beslenme ve tedavileri sağlanan can dostlarıyla bir araya geldi. Çocukların hayvan sevgisi ve şefkati ile yetişmesini önemseyen Başkan Yılmaz, ziyarete gelen minik hayvanseverlere merkezi gezdirdi. Yaşamını renklendirecek bir dost edinmek isteyen ilçe sakini Şirin Akdemir’e sevimli bir kedi hediye eden Başkan Yılmaz, hayvanlara mama desteğinde bulunmak için Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne gelen Mesafe Koleji’nin eğitimcileri ile sohbet etti. Başkan Yılmaz, hayvan sevgisi ile kendilerine yaşamlarını renklendirecek bir dost edinen Şirin hanım ve ailesi ile sokak hayvanları için mama desteğinde bulunan Mesafe Koleji eğitimcilerine hassasiyetleri için teşekkür etti.

yildirim belediyesi kedi kopek bursa

“Bine yakın sevimli dostumuzu da sahiplendirdik”

Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü vesilesi ile Cumalıkızık’taki Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezimizi ziyaret ettik. Göreve geldiğimizden bu yana 11 binin üzerinde sokak hayvanımızı merkezimizde misafir ederek onları tedavi ettik. Antiparaziter aşı ve kısırlaştırma çalışmaları gerçekleştirdik. Bine yakın sevimli dostumuzu da sahiplendirdik. Çocuklarımıza hayvanları sevdirmek adına da öğrencilerimizi burada misafir ediyoruz. Bugüne kadar 42 okulun öğrencilerini merkezimizde ağırladık. Özellikle sokak hayvanlarının pandemi sürecinde beslenme noktasında ciddi sıkıntılar yaşadığına şahit olduk. Sokak hayvanlarının mama ile buluşabilmesi için ilçemizin çeşitli noktalarına beslenme odakları yerleştiriyoruz” dedi.

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, çeşitli etkinlikler düzenledi.

MARDİN'DE HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında stant kurarak sokak hayvanları başta olmak üzere hayvanlar hakkında vatandaşlar bilgilendirildi. Stantı ziyaret eden vatandaşlara hazırlanan çanta ve sokak hayvanlarına verilmek üzere mama dağıtıldı.

ESENYURT BELEDİYESİ

Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde bir dizi çalışma yürüttü. İlçedeki hayvan dostlarını unutmayan ekipler, okul bahçelerindeki ağaçlara kuşlar için renkli yuvalar astı. İlçenin belirli noktalarına 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile ilgili pankartlar asan ekipler, ilçedeki hayvanseverler ile birlikte köpeklerin beslenme noktalarını temizleyerek ihtiyaç olan yerlere kulübeler yerleştirdi.

ESENYURT BELEDİYESİ HAYVAN DOSTLARINI UNUTMADI

Her gün düzenli olarak sokak hayvanlarının mama, su ve bakım ihtiyaçlarını karşılayarak korunmalarını sağlayan Esenyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin çeşitli noktalarına “Tüm sokak hayvanları, 5199 sayılı Hayvan Koruma Kanunu güvencesi ve koruması altındadır. Yaşam alanlarına ve yaşama haklarına zarar verilmesi durumunda bu kanun gereği cezaya tabi tutulacaktır” yazılı pankartlar asarak, vatandaşları hayvan haklarıyla ilgili bilgilendirdi.

ESENYURT BELEDİYESİ HAYVAN DOSTLARINI UNUTMADI

BİLECİK

Bilecik merkeze bağlı Küplü köyünde okuyan öğrencilerden oluşan bir grup öğrenci, 4 Ekim Hayvanları Koruma günü kapsamında Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezindeki sokak hayvanlarını ziyaret etti.

SOKAK HAYVANLARI TEDAVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİNE ZİYARETÇİ AKINI ÖĞRENCİLER SOKAK HAYVANLARINI ZİYARET ETTİ BİLECİK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI AHMET GÜRSES: "BİZLER SADECE BUGÜN DEĞİL YILIN 12 AYI BURADAKİ CAN DOSTLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE BARINDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses ve Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, öğrencileri ağırlayarak, günün anlam ve önemi hakkında öğrencilere bilgi verdi. Kedi ve köpeklere kendi elleriyle yem ve su veren çocuklar, fotoğraf çektirdi ve Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı’ya merak ettikleri soruları sordu.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2019’da aldığı “Yılın Hayvanseveri” ödülüne yakışır şekilde hayvanlara yönelik çalışmalarına devam ediyor.

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ'NDE BAŞKAN'DAN ÖRNEK HİZMET

Başkan Büyükkılıç, talimatıyla park ve bahçelere yerleştirilen, şamandıra sistemi sayesinde sürekli ve temiz su imkanı sağlayan hayvan su kaplarını Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nilgün Uzel ile birlikte inceledi. 4 Ekim’in Hayvanları Koruma Günü olduğunu da hatırlatan Başkan Büyükkılıç, sokak hayvanlarının her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.

KONAK BELEDİYESİ

Konak Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde başta mama ve mama kabı olmak üzere sokak hayvanlarının ihtiyaçları için hazırlanan hediyelerle hem can dostları sevindirdi hem de farkındalık oluşturdu.

KONAK'TA SOKAK HAYVANLARI İÇİN ANLAMLI FARKINDALIK

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Van Büyükşehir Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin kapılarını hayvan severlere açarak 180 sokak hayvanının iç ve dış parazit aşılarını yaptı.

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI TAM NOT ALDI

Bölgenin en büyük, Türkiye’nin sayılı hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezlerinden biri olan ve son teknoloji cihazlarla her yıl yüzlerce sokak hayvanına şifa olan, yüzlerce hayvana da ev sahipliği yapan Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde de çeşitli etkinliklerle sokak hayvanlarının yanın da oldu. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan veteriner hekimler, il genelinde tespit edilen 180 sokak hayvanının iç ve dış parazit aşılarını yaptı. Bakıma muhtaç olan hayvanları da merkeze getirerek tedavi altına alan ekipler, ayrıca rutin olarak il genelindeki 75 besleme noktasına da mama bırakıyor.

KARTEPE BELEDİYESİ

Kartepe Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanlarını Koruma Günü kapsamında sahipsiz hayvanların yaşam alanı sokaklarda güven içinde yaşamaları için farkındalık oluşturmak adına etkinlik duyuru stantlarına uyarı yazıları astı.

KARTEPE BELEDİYESİ, SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle Gölbaşı Hayvan Barınağı’nda sokak hayvanlarıyla iç içe bir etkinlik düzenledi.

BAŞKENT'TE CAN DOSTLARIN GÜNÜ KUTLANDI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pencerisini Acip Birakip Tatile Giden Veteriner Hekim Eve Dondugunde Bir Surprizle Karsilasti

Pencerisini Açıp Bırakıp Tatile Giden Veteriner Hekim Eve Döndüğünde Bir Sürprizle Karşılaştı

Sokak Hayvanları İçin 34 KM Koştu

Sokak Hayvanları İçin 34 KM Koştu