in

Belediye Hayvanları Diri Diri Gömmeye Götürürken Yakalandı!

Sakarya Adapazarı Belediyesi hayvan barınağı, içlerinde henüz daha son nefesini vermemiş ve can çekişen hayvanların da olduğu kedi ve köpekleri diri diri gömmeye götürürken yakalandı!

Ülkemizde her gün yeni bir hayvana şiddet olayı yaşanıyor ve maalesef yetersiz cezalar bu şiddet olaylarına zemin hazırlıyor. Değişmesi gündemde olan hayvan hakları yasasında hayvan şiddet suçlarının cezalarının arttırılması bekleniyor. Ancak ne var ki ülkemizde hayvanlara en büyük ve en sistematik işkence belediyeler tarafından yapılıyor. Hayvan hakkı savunucuları belediye eliyle yapılan hayvan hakkı ihlallerinin cezalandırılmasını istiyor.  Ancak belediyeler mevcut yasaya göre ceza kapsamında değil. Belediyeler tarafından yapılan katliamların önüne geçmek için belediyeleri de kapsayan bir yasa hazırlamak büyük önem taşıyor.

Son olarak, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Başkan Yardımcısı Haydar Özkan kişisel sosyal medya hesabı üzerinden izleyenleri kahreden bir video yayımladı.

Bölgedeki hayvan dostu kişiler tarafından tesadüfen görülen ve çekilen videoda Adapazarı Belediyesi hayvan barınağının, içlerinde daha hayata gözlerini yummamış ve can çekişmekte olan hayvanların da olduğu çok sayıda kedi ve köpeğin küçük bir kamyonetin arkasında diri diri gömmeye götürdüğü görüldü.

Birçok kişi olayla ilgili olarak sosyal medyada tepki gösterirken, Adapazarı Belediyesi ve Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun konuyla ilgili hesap vermesini istedi.

Belediyenin resmi hesabından yapılan açıklamada ise “Başkanımız Sn. Mutlu Işıksu’nun talimatları ile tahkikat başlatılmıştır.” Denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Onlar Bizim Dostlarımız” Projesi ile Öğrencilerin Hayvan Haklarına Karşı Duyarlılıkları Artırıldı 1

“Onlar Bizim Dostlarımız” Projesi ile Öğrencilerin Hayvan Haklarına Karşı Duyarlılıkları Artırıldı

Ölümden Döndürdüğü Yavru Çakal ile 10 Gün Boyunca Yolculuk Eden Gezgin

Ölümden Döndürdüğü Yavru Çakal ile 10 Gün Boyunca Yolculuk Eden Gezgin