in

Belediye Başkanından Çağrı: Gelin Hayvanlarımızı Sahiplenelim

Niğde’nin Çiftlik İlçesi Belediye Başkanı Serkan Güzel, “Tüm Türkiye’ye sesleniyorum” diyerek sokaklardaki ve barınaklardaki hayvanların sahiplenilmesi yönünde çağrı yaptı.

Dağları delerek sokak köpeklerine yuva yapan Niğde’nin Çiftlik İlçesi Belediye Başkanı Serkan Güzel, yeni bir kampanyaya başlattı. Köpek köyünde 350’ye yakın sokak köpeğinin her gün beslenmesini sağlayan Çiftlik Belediyesi anlamlı bir kampanyaya imza attı.

hayvan sahiplenme

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘GELİN HAYVANLARIMIZI SAHİPLENELİM’

Başkan Güzel, sokak hayvanları diye bir şey olmadığını, barınaklarda olan hayvanları herkes sahiplenirse sokakta hayvan kalmayacağını söyledi. Herkesin bulunduğu bölgedeki hayvan barınaklarından hayvan sahiplenmesini isteyen Güzel açıklamasında, “‘Buradan tüm Türkiye’ye sesleniyorum. ‘Yaratılanı sevelim, yaradan dan ötürü’. Şahsi fikrim sokak hayvanı diye bir şey yoktur. Tüm Türkiye’de ki vatandaşlarımız barınaklarda bulunan hayvanları sahiplenip evlerinde, bahçelerinde beslese ortada sokak hayvanı diye bir şey kalmaz. Gelin hayvanlarımızı sahiplenelim. Bu hayvanlar bizimle birlikte yaşasınlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kurbağa

Belçika’da Binlerce Kurbağanın Bacaklarını Makas ile Kestiler!

tilki 1

Yolda Gördüğü Tilkiyle Hem Sohbet Etti Hem de Besledi