in

Belediye Başkanı ve Çocuklar Denizden Toplanan Çöplerle Balık Heykeli Yaptı

Mudanya Belediyesi, çevre bilincini toplumun geneline yayma amacıyla düzenlediği Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, Ketendere sahilinde Mudanyalı öğrencilerle birlikte çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. Sahil ve denizlerdeki kirliliğe dikkati çekmek için toplanan çöplerden balık heykeli yapıldı.

Mudanya Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, sahil ve denizlerdeki kirliliği bir kez daha gündeme getirdi.Belediye Başkanı ve Çocuklar Denizden Toplanan Çöplerle Balık Heykeli Yaptı 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 Etkinlikte, Mavi Dünya Koleji ve Bademli Kültür Okulları öğrencileri Yalıçiftlik Mahallesi Ketendere sahilinde çöp temizliği yaptı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Servet Usta, Sevinç Şenşekerci, Hakan Karademir, Tirilye Mahalle Muhtarı Süleyman Alkız, Yalıçiftlik Mahalle Muhtarı Arif Toktaş, okul yöneticileri ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte önce sahillerdeki çöpler toplandı, ardından toplanan çöplerle belediye öğretmenlerinden Murat Çilingir’in koordinatörlüğünde balık heykeli yapıldı.  Mudanya Arama Kurtarma Birimi ekipleri ise denizden topladıkları atıklarla, öğrencilere katkıda bulundu.

Belediye Başkanı ve Çocuklar Denizden Toplanan Çöplerle Balık Heykeli Yaptı 1

KETENDERE’Yİ KURTARDIK
Öğrencilerle birlikte çöp toplayan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Ketendere arkeolojik sit bölgesinde kalan tarihi bir liman. Bundan bir süre önce açtığımız dava sonucu bölgede yapılması düşünülen Ro-Ro projesi iptal edildi. Çok değerli doğaseverlerle birlikte mücadele ettik. Avukatlarımızın da katkılarıyla açtığımız davalarla Ketendere’yi kurtardık. Birilerinin mezarlığa dönüştürmeye çalıştığı Ketendere’yi kurtardık. Bundan sonra yapılacak çok önemli işlerimiz var. Tarihi Kapanca Limanı ve Myrleia Antik Kenti olmak üzere çok önemli doğal güzelliklerimiz korunacak. Bu doğada bütün kötülükleri yaşatan da biziz. Doğa insansız yaşayabilir ancak insan doğasız yaşayamaz. Bu doğayı bizim korumamız gerekiyor” diye konuştu.
Sahil ve denize atılan çöplerle son şekli verilecek olan heykel, daha sonra Tirilye Müzesi’nin bahçesinde sergilenecek.

Belediye Başkanı ve Çocuklar Denizden Toplanan Çöplerle Balık Heykeli Yaptı 2

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hatice Gümüşçeyreköç

Sadece Kendi Kedilerine Değil, Kedilerinin Arkadaşlarına da Sahip Çıkan Yaşlı Çift

Greenpeace Okyanuslardaki Plastik Kirlilik Antarktikayı Sardı

Greenpeace: Okyanuslardaki Plastik Kirlilik Antarktika’yı Sardı