in

Belediye Başkanı Aç Kalan Güvercinleri Elleriyle Besledi

İzmir Büyükşehir Belediyesi de, salgın hastalık COVID-19 sebebiyle insanlar evlerine kapanınca yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için ek önemler aldı. Başkan Tunç soyer de meşhur Saat Kulesi çevresindeki kuşlara yem verdi.

Dünyayı etkisi altına alan pandemik hastalık COVID-19 tedbirleri kapsamında halk mecburi durumlar dışında evlerinden çıkmıyor. Kapanan dükkanlar ve çevrede kimselerin olmamasından dolayı sokaktaki hayvanlar da açlıkla mücadele etmeye başladı. Sokaklardaki ve ormanlardaki aç kalan canlar için sürekli çağrılar yapılırken İzmir Büyükşehir Belediyesi de kedi, köpek ve kuşların beslenmesi için ek önemler aldığını duyurdu.

“CANLAR BİZE EMANET”

Büyükşehir, işletmelerin kapanmasından bu yana 11 merkez ilçede sokakta yaşayan hayvanlara 16 ton, merkez dışındaki 19 ilçede de 70 ton olmak üzere toplam 86 ton kuru mama ve yem dağıttı. Korona önlemleri kapsamında kapatmak zorunda kaldığı iş yerinin önünde her gün beslediği canlarda aklı kalan esnafın ve hayvan dostlarının rahat olmasını isteyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yeter ki siz evden çıkmayın. Sokaktaki canlar bize emanet. Onların aç kalmaması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

BAŞKAN GÜVERCİNLERİ ELLERİYLE BESLEDİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Meydanı’nın simgesi haline gelen güvercinleri de unutmadı. İzmirlilerin attığı yemlerle beslenen güvercinler, meydanın eski kalabalığını yitirmesi yüzünden aç kalınca her gün bir görevli güvercinleri yemlemeye başladı. Başkan Soyer de özellikle bisikletle geldiği günler, sırt çantasında getirdiği yemlerle güvercinleri besleyerek mesaiye başlıyor.

Güzel Haber Veteriner Hekimler Birliğinden Geldi! Virüs İzole Edildi!

Çarptığı Köpeği Yol Ortasında Ölüme Terk Edip Kaçtı!