in

Belediye Başkan Yardımcılığına Bir Köpeğin Atanmasını Önerdiler

Sırbistan’da muhalifler, iktidar partisinin “partiye yakın isimleri” belediyede çalıştırmasına tepki olarak, bir köpeği belediyeye atamayı önerdiler.

Sırbistan’da Knic belediyesine bir köpeğin yardımcı olarak atanması önerildi. Öneriyi yapan yerel muhalifler, belediyeyi kontrol eden iktidar partisinin, belediyeye sıklıkla “partiye yakın isimleri” atamasına tepki olarak bunu yaptıklarını bildirdi.

baskanyardimcisikopekon

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Öneriye dair konuşan Ljubodrag Djokovic, “bir köpeğin parti üyeliği yoktur, bir partiden diğerine geçmez. Sadık bir hayvandır” diye konuştu.

‘Bu köpek epey aktif’

Belediye başkanı Zoran Djorovic, atama önerisini aşağılama olarak algıladıklarını belirtirken, Knic için Daha İyi Bir Belediye Hareketi temsilcisi Marija Sretenovic, atama taleplerinde ısrarlı olduklarını açıkladı.

Sretenovic, “köpeğin adaylığı belediye başkanı yardımcılığı için de önerilebilir, çünkü pek çok yardımcı toplantılara hiç dahil olmuyor ve bu köpek onların tersine epey aktif” diye konuştu.

İlk değil

Köpeklerin daha önce de kimi siyasi pozisyonlara geldikleri biliniyor. Daha önce 2014 yılında ABD’nin Minnesota eyaletinde Cormorant isimli bir kasabanın belediye başkanlığına Duke isimli bir köpek seçilmişti. Önemli bir desteği arkasına alan Duke, sonrasında iki dönem daha seçildi.

Ekvador’daysa Comandante Chispas isimli bir köpek, başkanlığa aday gösterilmiş, ancak seçilememişti.

Kaynak: Habersol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiyeye Aslan Yavrusu Getirmek İsterken Yakalandı

Türkiye’ye Aslan Yavrusu Getirmek İsterken Yakalandı

vitiligolu köpek ve çocuk

Vitiligo Hastası Çocuk ile Aynı Hastalığa Sahip Köpeğin Tanışma Hikayesi