in

“Belediye Barınaklarında Köpeklere Tecavüz Edildiğini Söylesem Ne Dersiniz?!”

PADER Başkanı Alper Kamış, yaptığı açıklamalar ile belediye barınaklarında yaşananların arka planını gözler önüne serdi. Bazı işçiler tarafından barınaklarda köpeklere tecavüz edildiğini söyleyen Kamış, anlattıklarıyla dinleyenlerin kanının dondurdu.

Kanal Ankara TV’ye konuşan; Tarım ve Orman Bakanlığı yerel hayvan koruma görevlisi ve PADER Başkanı Alper Kamış, barınaklarda yaşanan içler acısı tabloyu gözler önüne serdi.

Kısırlaştırmanın önemine vurgu yapan Kamış, hayvan hakkı savunucuları olarak belediyelerden daha çok kısırlaştırma yaptıklarını dile getirerek kanunun söylemesine rağmen belediyelerin “hayvanlardan oy alamam” düşüncesi ile onlarla ilgilenmediğini söyledi ve şöyle devam etti;  “Kanun bütün ilçe belediyelerine sahip çıkacaksın emri veriyor. Gönüllüler bunu yapmak zorunda değil, ancak ve ancak seni destekler. Onlarla iş birliği yapmak zorundasın diyor. Ankara’da işini yüzde 60 oranında bile yapabilen ilçe belediyesi yok! Biz öyle yerler biliyoruz ki, gittiğimiz barınaklarda ellerinde imkan olsa bizi döverek gönderirler, ‘sizi buraya almak istemiyoruz defolun’ diye. İçeride neler döndüğünü onlar çok iyi biliyor ve onlar bunu yapıyor. Bunları ortaya çıkarma ihtimali olan yegane kişiler biziz. Onun için belediyeler bizi sevmez!”

TRAFİK KAZASI GEÇİREN KEDİ VE KÖPEKLERİ ANINDA ÖLDÜRÜYORLAR!

Özellikle trafik kazası geçiren hayvanların birçoğunun bakılmadığını dile getiren Kamış,  “Yanılmıyorsam T61 denilen bir ölüm iğnesi var. İki saniyede onları öldürebilirsiniz. Bunu kullanmayarak araba çarpmış bir köpekle 60 gün uğraşırsınız. Merhametsizseniz T61’i tercih edersiniz. Her hekimin ötenazi yapma hakkı var. Ama bunu yapması için gerçekten o şartların oluşması gerekiyor. Biz gönüllüler ötenaziyi neredeyse hiç değerlendirmeyiz. Ama veteriner hekimlerin yüzde 99’u ötenaziyi anında değerlendiriyor. Özellikle trafik kazası geçiren kedi ve köpekleri anında öldürüyorlar!” dedi.

BARINAKLAR BELEDİYE İŞÇİLERİ İÇİN SÜRGÜN YERİDİR

Barınaklarda çalışan hayvan dostu kişiler olmasına karşın oraya sürgün edilen birçok işçi olduğunu söyleyen Kamış; “Barınaklar belediye işçileri için sürgün yeridir! Belediyenin başka bir biriminde çalışıp sürekli disiplinsizlik yapıyorsa ve kadrosundan dolayı kovulamıyorsa barınağa gönderilir! Barınağa sürgün olarak gönderilen bir işçinin hayvanlara iyi davranması mümkün mü?! Değil…” dedi.

BELEDİYE BARINAKLARDA KÖPEKLERE TECAVÜZ!

Bazı barınaklarda işçiler tarafından köpeklere tecavüz edildiğini ve kamera kaydı olmadığı için bunu ispatlayamadıklarını dile getiren Kamış, “Belediye barınaklarında bazı işçiler tarafından köpeklere tecavüz edildiğini söylesem ne hissedersiniz?  Ve biz bunları ispat edemiyoruz. Çünkü kamera kaydı gerekiyor. Bu sebeple biz barınaklardaki her noktaya kamera konulmasını istiyoruz. Siz nereden biliyorsunuz derseniz, barınaklarda ne kadar kötü davranılırsa davranılsın tecavüz çok daha kötü bir şey olduğu için dışarı sızıyor bu haber.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Agacta Mahsur Kalan Kedi Itfaiye Ekiplerince Kurtarildi

Ağaçta Mahsur Kalan Kedi İtfaiye Ekiplerince Kurtarıldı

geyik

Kendisini Yaralayan Avcıyı Bir Gün Sonra Öldüren Geyik