in

Bebekken Baktığı Goriller, Tansy’i 12 yıl Unutmadı

Tansy Aspinall, çocukluğunda babasıyla birlikte İngiltere’deki Howletts Wild Animal Park adlı hayvanat bahçesinde gönüllü çalışıyordu. Djalta ve Bimms adlı gorillerle arkadaşlık yapan Tansy, 12 yıl sonra gorilleri yıllar önce salındıkları doğada ziyarete gitti ve onlara seslendi.
goriller-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İngiltere’de bulunan Kent şehrinde kâr amacı gütmeyen Howletts Wild Animal Park adlı Hayvanat Bahçesi’nde o zamanlar küçük bir kız olan Tansy Aspinall ‘gönüllü’ olarak çalışıyordu. En iyi arkadaşlarından biri de Djalta ve Bimms adlı gorillerdi.

goriller-ajanimo3

Gorilleri rehabilite etmek için uğraşan Aspinall Vakfı’nın amacı onları sağlıklı bir hale getirdikten sonra Batı Afrika’daki doğal ortamlarına geri salmaktı. Kent’teki hayvanat bahçesinde doğan Bimms ve Djalta adındaki iki goril de doğal ortamlarına kavuşturma kapsamında yıllar önce doğaya geri salındı.

goriller-ajanimo2

2014 yılında, Tansy ve babası Damian gorillerin salındıkları yer olan Gabon’a giderek eski arkadaşlarını ziyaret etmek istediler. Tansy 23 yaşına gelmişti ve Djalta’yı en son 12 yıl önce görmüştü. Doğaya geri salınan Djalta ve Bimms’in Damian sesine verdikleri tepki ve onca yıl geçtikten sonra Tansy ile tekrar karşılaştıklarındaki an ise, onları hâlâ unutmadıklarının bir kanıtı.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=1TLh3461SVA&feature=youtu.be

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cenk eren kopek sahiplendi 5 1

Cenk Eren Barınaktan Köpek Sahiplendi

kusursuz engelli hayvanlar 1 1

Tüm Engellere Rağmen ‘Kusursuz Güzelliğinden Ödün Vermeyen’ 10 Muhteşem Hayvan