in

Bebek Arabasından Düşen Oyuncak Ayı Panik Yarattı

Peluş oyuncak ayılar çocukların en sevdiği oyuncaklardan biridir. Hele bir kaybolmaya görsün, ortalığı ayağa kaldırırlar. Bolu’da ise bu sefer bir çocuğun ‘oyuncak ayı’sı ortalığı başka türlü ayağa kaldırdı.

oyuncak-ayi-ajanimo3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çocukların yaşamlarında hayvan figürlü peluş oyuncakların yeri ayrıdır. Peluş oyuncaklardan belki de en yaygın olanı oyuncak ayılardır. Çocuklar uykuya daldıklarında bile ondan ayrılmaz. Hele bir de kaybolduysa illaki o oyuncak bulunana kadar ortalığı ayağa kaldırırlar. Bu sefer bir oyuncak ayı ortalığı başka türlü ayağa kaldırdı. Etrafına emniyet şeridi çekildi ve az kalsın fünye ile patlatılıyordu.

Bolu’da, garnizon komutanlığı ve orduevini çevreleyen bahçe duvarı üzerindeki oyuncak ayı bomba paniği yarattı. Dün, sabah saatlerinde oyuncak ayıyı bahçe duvarının üzerinde gören yurttaşlar, polise haber verdi. Gelen polis ekipleri güvenlik şeridi çekerek yolu ulaşıma kapattı. Bomba imha uzmanının oyuncak ayıyı fünyeyle patlatmak için hazırlık yaptığı sırada gelen Vildan Saka adlı kadın, oyuncak ayının kızına ait olduğunu söyledi.
Oyuncak ayının bebek arabasından düştüğünü sonradan fark ettiğini anlatan Saka polise, “O benim çocuğumun oyuncak ayısı. Bizden düştü, bulan biri de duvar üzerine koymuş. Bomba değil o. Patlatmayın” dedi.

oyuncak-ayi-ajanimo2

Saka, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülürken, MOBESE kamerasından yapılan incelemede, oyuncak ayının bebek arabasından düştüğü ve yoldan geçen bir kişi tarafından duvarın üzerine bırakıldığı tespit edildi. Daha sonra oyuncağa yerleştirilen fünye, bomba imha uzmanı tarafından çıkarıldı. Vildan Saka’ya kızının oyuncak ayısı Bahçelievler Polis Merkezi’nde teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AtatürkveFoks

Atatürk’ün Hayvan Dostları Alp, Alber ve Foks

tavşan güvercin ajanimo1

Öksüz Tavşan Yavrularını Güvercin Sahiplendi