in

Bazı İnsanlar, Bu Köpeğin Yaptığını Görünce Belki Utanırlar!

Yasakların kalkmasıyla ve sıcaklıkların artmasıyla birlikte Antalya’da sahillere akın eden vatandaşların arkalarında bıraktıkları atıklar çevreye olan saygısızlıklarını gözler önüne seriyor. Sahilden yüzerek denizdeki çöp poşetini alıp kıyıya çıkartan köpeğin videosu ise ‘bu köpek kadar kadar olabilsek yeter’ dedirtti.

Antalya’da bir grup genç, sahilde yürüyüp tatilcilerden kalan çöpleri topladı. Şişeler, poşetler, yemek artıklarıyla dolu olan sahildeki çöpleri toplayan gençler, o anları bir taraftan da cep telefonlarıyla görüntüleyerek sosyal medyada paylaştı. Çöpleri bırakan vatandaşlara seslenen gençler, “İnsanların bıraktığı pislikleri biz topluyoruz. Daha bir sürü var, ne biçim insanlık, yiyorlar içiyorlar gidiyorlar. Pislikler” diyerek tepki gösterdi.

Diğer taraftan sahildeki başka bir noktada eğitimli olduğu anlaşılan bir köpeğin yüzerek 50 metre kadar ilerde su yüzeyinde bulunan çöp poşetini alıp sahile getirmesi de başka bir tatilci tarafından görüntülendi. Sahilde bulunanların “Al gel hadi bakayım, aferin” sözleri arasında yüzerek açıldığı noktadan çöp poşetini ağzına alıp gelen köpek, poşeti sahile bıraktı. Tatilciler, “Aslanım benim aferin sana, alkış” diyerek köpeğe destek verdi.

Görüntülerin paylaşıldığı “Antalya hakkında” isimli sosyal medya sitesinde çevreyi kirletenler kınanırken, köpek çok sayıda beğeni aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

motora giren kedi itfaiye

Kendisine Zarar Geleceğinden Korkan Kedi, İtfaiyecilere Zor Anlar Yaşattı

apartman boşluğuna düşen at

Apartman Boşluğuna Düşen At Kurtarıldı