in

Bayramda Sokak Hayvanlarını Beslemek İçin 80 Kişilik Ekip Kurdular

Karabük Hayvan Severler ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (KAHAYDER) COVID-19 tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı’nda uygulanan sokağa çıkma yasağında hayvanların aç kalamaması için 80 kişilik ekip kurarak beslemeler gerçekleştirdi.

80 kişilik ekipte bulunan Emine Alipek, yaptığı açıklamada, gönüllü olarak sokak hayvanlarına baktıklarını söyledi. 12 yıldır sokak hayvanları için mücadele verdiğini ifade eden Alipek, “Dernek başkanımız Serpil Gülen Hanım yasakta sokağa çıkabilmemiz için izin çıkarttı. Onun sayesinde çıkıyoruz. Köylere, hayvanların terk edildiği yerlere, yol kenarlarına gidiyoruz. Belirli bir bölgemiz yok nerede hayvan varsa, bize ulaşıyorlar gidiyoruz besliyoruz. Buraya arkadaşı geliyor, ben Ovacuma köyü, Yenice ilçesi, Konarı köyü, çöplük bölgelerine bakıyorum. 4 gün yasak için organize olduk, şuan 80 kişi var besleme yapan. Safranbolu çöplüğüne, Karabük çöplüğüne giden var. Şahintepesi bölgesi, mahalle mahalle gönüllüler var. Ama sürekliliği yapan çok az insan var” dedi.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN EKİP KURDULAR

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“SEVMEK ZORUNDA DEĞİLLER, ZARAR VERMESİNLER!”

Hayvanları genellikle kuru mama ağırlıklı olarak beslediklerini aktaran Alipek, “Arkadaşım cumartesi ve çarşamba geceleri sabaha kadar et pişiriyor. Onlara et pişirerek besliyor. Sadece istediğimiz kapının önüne bir kap su, bir kap mama, başka bir şey istemiyoruz. Sevmek zorunda değiller, zarar vermesinler” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konya sokak hayvanları besleme

Bayramda Konya’da Sokak Hayvanları Yalnız Bırakılmadı

domuz yavrusu

Annesi Öldürülen Yavru Domuz Biberonla Beslenecek