in

Bayrakılı’da Yıkım Sırasında Aşağı Düşen Kediden Haber Var

İzmir’in Bayraklı ilçesinde, 7 katlı bir binanın yıkımı sırasında çatıdan düşen kedinin sağlık durumu ilgili bir gelişme yaşandı.


İzmir’de, 30 Ekim’de meydana gelen büyük depremde ağır hasar alan binaların yıkımı devam ederken feci bir olay yaşanmıştı. Bayraklı ilçesi Mansuroğlu Mahallesi’nde de yine ağır hasarlı bir binanın iş makinesi yardımıyla yıkımı yapılırken çatıdaki kedi beton kalıbının yıkılmasıyla aşağıya düşmüştü. Görgü şahitlerinin iddiasına göre; görevliler apartamanda kedi olduğu konusunda uyarılmış ancak vatandaşların uyarısı dikkate alınmamıştı.

Depremde Agir Hasar Alan Bir Bina Yikilirken Dusen Kedi Kameralara Yansidi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedinin Sağlık Durumu İyi

Yıkım ekiplerinin tedbirsiz ve umursamaz tavırları nedeniyle bir kedi ölümden döndü. Düşen kedi inşaat firmasının görevlileri tarafından hemen Bayraklı’daki Leo Veteriner Kliniği’ne götürüldü. İlk müdahalesi yapılan ve 2 gün tedavi altında kalan kedi yaşama tutundu. Sağlık durumu iyi olan ancak vücudunda kırıklar bulunan kedi, kendisini veteriner kliniğine yetiştiren firma görevlisi tarafından sahiplenildi. Kedinin tedavisi devam edecek.

İhmal Can Alıyordu

Yaşanan bu vahim olay önlem almanın ve kontrolün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Deprem sonrası boşaltılan ve yıkık halde bulunan binalar kediler için sığınma alanı haline geldi. Bu yüzden yıkım öncesi binanın kontrol edilmesi çok önemli. Bu kedi bu vahim olayı ucuz atlattı ancak hayatını kaybedebilirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuyuya Dusen Kedi Itfaiye Ekipleri Tarafindan Kurtarildi 1

Kuyuya Düşen Kedi İtfaiye Ekipleri Tarafından Kurtarıldı

IBB Veteriner Isleri Muduru Muhammet Nuri Coskun Gorevden Alindi

İBB Veteriner İşleri Müdürü Muhammet Nuri Coşkun Görevden Alındı