in ,

Batman’da Ele Geçirilen Yüzlerce Hayvan Kürkü Devlet Tarafından Satılacak

Batman’ın Kozluk ilçesinde jandarma ekipleri tarafından durdurulup arama yapılan bir kargo firmasına ait araçta, yüzlerce kaya sansarı, tilki ve su samuru postu ele geçirildi.

Bitlis’ten Batman yönüne giden bir kargo firmasına ait araç, Kozluk İlçesi yakınlarında yol kontrolü yapan jandarma ekiplerince durdurularak arandı. Ekiplerin araçta yaptığı aramada nesli tükenmekte olan yüzlerce hayvan postu bulundu.

Batman'da Ele Geçirilen Yüzlerce Hayvan Kürkü Devlet Tarafından Satılacak

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürü Ercan Turan, postlara el konulduğunu belirterek, ele geçirilen postlar arasındaki su samurunun avlanmasının yasak olduğuna dile getirdi. Ercan, “Hayvan postu ticareti yapanlar hakkında jandarma ekipleri gerekli işlemleri yaptı. Araçta 250 kaya sansarı, 26 tilki ve 6 ise su samuru postu tespit edildi. Postları serin bir odada tutuyoruz, mahkeme sonuçlanınca bunları ihale ile satışa çıkaracağız” diye konuştu.

Katledilen bu hayvanların kürklerinin devlet tarafından ihaleyle satılacak olması hayvan aktivistleri tarafından tepki topladı.

Konuyla ilgili HAKİM :

“El konulan kürk ve postları devlet tekrar satışa çıkaracak! Bunun adı avcılıkla mücadele, yaban hayatını koruma değil; ceset, kürk ve yaban hayvanı pazarlama!

Batman’da yol kontrollerinde durdurulan bir araçta 250 adet kaya sansarı, 25 adet tilki ve 6 adet su samuru postu ele geçirildi. Tazminat bedeli olarak toplam 149 bin TL para cezası kesilmiş, üstüne kürk ve post satışından da para kazanılacak! 2017’de Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın, yaban hayvanları için sadece 2 milyon 500 bin TL ödenek ayırdığını da hatırlatmak istiyoruz!” yorumunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Sevilmek İstediği için 5 kere Barınağa Geri Gönderilen Kedi James Beanöç

Çok Sevilmek İstediği için 5 kere Barınağa Geri Gönderilen Kedi James Bean

Çinde Birden Fazla Köpek Beslemek Yasaklandıöç

Çin’de Birden Fazla Köpek Beslemek Yasaklandı