in ,

Batıkent Katliamcıları Tutuklandı!

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde köpeklerin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili tutuksuz yargılanan 3 sanığa 10’ar yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, hükümle birlikte 3 sanığın da tutuklanmasına hükmetti.

Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Batıkent Semti Turgut Özel Mahallesi’nde, geçen yılın nisan ayında 16 sokak köpeği, zehir verilerek, öldürülmüştü.

Yapılan araştırmalar sonucu köpeklerin; Musa D., Levent Ö. ve Aydın G. tarafından zehirli tavuk verilerek, öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

Bugün görülen karar davasında tutuksuz yargılanan 3 sanığa 10’ar yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, hükümle birlikte 3 sanığın da tutuklanmasına hükmetti.

83249423 1484062165088896 8889177534881595392 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

HAKİM‘in (Hayvan Hakları İzleme Komitesi) dava sonucu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

“Her 3 sanığın da TCK 151/2 ‘den 2şer yıl ve TCK 181/4ten 8er yıl hapsine ve her 3 sanığın da 15bin TL para cezası ödemesine karar verildi. Bu Türkiye’de bir ilk ve çok önemli bir gelişme. Davadan Batıkent köpekleri için adalet çıktı. Ancak hatırlatmak isteriz ki sanıklara dava açılma sebebi mala zarar ve çevreye kasten zarar verme. Gerçekten hayvanların haklarını koruyabilmek için hayvana kötü muamelenin suç kapsamına alınması ve faillerin hayvana kötü muamele suçundan da yargılanabilmesi gerekiyor. Bir kez daha tekrar ediyoruz, hayvana şiddet kabahat değil suçtur.”

Ankara’da 16 Köpeğin Zehirleyerek Öldüren Katillerin Görüntüleri Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Sabah İlk İşi Martıları Doyurmak öç

Her Sabah İlk İşi Martıları Doyurmak

Bayraklının Kedi Evleri Yenilendiöç

Bayraklı’nın Kedi Evleri Yenilendi