in ,

Baştan Sona Yenilenen Keçiören Rehabilitasyon Merkezi’nin İlk Ziyaretçileri Çocuklar

“Telafide Ben de Varım” Programı kapsamında Keçiören Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden öğrencileri Belediye Başkanı Turgut Altınok karşıladı. Altınok, “Her şeyin başı sevgi. Bitki ve hayvanlar bize emanet. Hayvanlar; temiz, yalansız ve vefalı canlılardır. İnsan, eşref-i mahlûk olsa da, ne yazık ki insanlık olarak hiç de iyi sınav veremiyoruz” diyerek yaşam hakkına saygı mesajı verdi.

Keçiören İlkokulu önünden üstü açık otobüsle alınan öğrenciler şarkılar eşliğinde Keçiören Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki etkinlik alanına götürüldü. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından karşılanan öğrenciler, Rehabilitasyon Merkezinin ziyarete açık olan bölümlerini ziyaret etti. Keçiören Belediye Başkan Yardımcıları, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık ve Keçiören İlkokulu Müdürü Zeynep Er‘in de katıldığı etkinlik de, Altınok çocuklara kedi-köpek maması, fanusta balık, saksıda çiçek tohumu da hediye etti.

Bastan Sona Yenilenen Kecioren Rehabilitasyon Merkezinin Ilk Ziyaretcileri Cocuklar

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Altınok Sevgi ve Yaşam Hakkına Saygı Mesajı Verdi

Düzenlenen etkinlikte konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, sevgi ve yaşam hakkına saygı mesajı verdiği konuşmasında şunları söyled: “Bitki ve hayvanlar bizlere bir emanettir. Her şeyin başı sevgi. Hayvanlarımızı sevmeyen insanı da sevmez. Allah’ın yarattığı en şerefli eşref-i mahlûk insan olsa da, kimse kusura bakmasın, insanlık olarak hiç de iyi sınav veremiyoruz. Hayvanlar birçok insandan daha temiz ve daha yalansız. Onlarda sahtekarlık, riyakarlık, hırsızlık yok. Hayvanlarımız vefalı canlılardır. Sahibi ölen bazı köpekler sahibinin mezarı başından yıllarca ayrılmıyor. Sahibi hastaneye kaldırılan bazı köpekler de sahibinin peşinden hastaneye kadar gidip onu orada bekliyor. Böylesine vefalı canlılarımız için Rehabilitasyon merkezimizi pırıl pırıl yaptık. Canlılarımıza burada en iyi şekilde bakım ve tedavi uyguluyoruz. Keçiören Belediyesi Türkiye’nin en modern Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine sahip. Bu çalışmamız 1994 yılından ileri geliyor. Ankara’nın ve Türkiye’nin en iyi en güzel hayvan Rehabilitasyon Merkezlerinden birisi burası. Ameliyat, diş temizleme, ultrason gibi birçok hizmeti burada veriyoruz. Hayvan sevgisini aşılamak için yapılan bu etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorumdiye konuştu. Altınok, yaşam hakkına saygılı belediyeciliğin tüm türlerle bir arada sevgi ve saygı ile yaşamanın da mümkün olduğunu da ifade etmiş oldu.

Bonus Bilgi: Telafide Ben de Varım Programı Nedir?
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda, eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak, Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocukların fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla düzenlenen bir programdır. Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrencilerin katılacağı telafi eğitimi 5 Temmuz tarihinde başlıyor ve 31 Ağustos 2021’de son buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuyuya Dusen Yavru Kopekleri Itfaiye Ekipleri Kurtardi

Kuyuya Düşen Yavru Köpekleri İtfaiye Ekipleri Kurtardı

Corumda Otobus Carpan Hamile Kopeg Vatandaslar Klinige Yetistirdi Anne Hayatini Kaybetti Yavrulara Belediye Sahip Cikti 1 ajanimo

Mecitözü’nde Otobüs Çarpan Hamile Köpeği Vatandaşlar Kliniğe Yetiştirdi, Anne Hayatını Kaybetti,Yavrular Kurtuldu