in

Başsavcının Doğaya ve Hayvana Olan Sevgisi Ağaç Kesimini Durdurttu!

Karayolları Bölge Müdürlüğünün başlattığı yol genişletme çalışmaları kapsamında, kesilmesi planlanan ağaçlar Başsavcı Bestami Tezcan’ın girişimiyle kesilmekten kurtuldu.

20160812_372202

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptığı dönemde, 45 dekarlık ‘Şehitler Ormanı’nın kuruluş aşamasında Kaymakam Hasan Bağcı ile birlikte kazma, kürek çalışarak fidan dikimine katkıda bulunmuşlardı. O gün dikilen ve bugünlerde 9-10 metre yüksekliğe ulaşan çam ve sedir ağaçları Karayolları Bölge Müdürlüğünün başlattığı yol genişletme çalışmaları kapsamında, Başsavcı Tezcan’ın girişimleriyle son anda kesilmekten kurtarıldı.

‘Ağaçların Dallarına Yuva Yapan Kuşların da Kış Gününde Yuvasız Kalmasın’

Geçtiğimiz günlerde Karayolları 3. Bölge Müdürlüğünün Karaman-Ereğli arası yol genişletme çalışmaları kapsamında, yol güzergâhında yer alan ve kesilmesi gereken çam ve sedir ağaçlarını proje değişikliği yaptırarak kesilmekten kurtaran Tezcan, ağaçların dallarına yuva yapan kuşların da kış gününde yuvasız kalmasını önledi. Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan’ın doğa ve hayvan sevgisi karşısında sergilediği örnek davranış, daha önce görev yaptığı Ereğli’de takdirle karşılandı.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

corlu 1

Çorlu’da Dehşet Veren Görüntü: Bir Köpeği Araca Bağlayıp Metrelerce Sürükledi

RachidKassim

IŞİD Lideri Raşit Kasım: Hayvan Kesmek İnsan Kesmekten Daha Zor!