in

Başkent’te Patilerine Damar Yolu Açılmış Şekilde 30’un Üzerinde Ölü Köpek Bulundu

Ankara’da patilerine damar yolu açılmış ve poşetlere konulmuş şekilde 30’un üzerinde ölü köpek bulundu.

Çankaya ilçesi İmrahor Vadisi’nde yaşayan sokak hayvanlarını beslemeye gelen Sokakta Kalanlar Derneği Başkanı Faruk Açık, yol kenarında bir köpeğin ölüsünü gördü. Ekipçe araçtan inen Açık, çevreyi incelemeye başladı. İncelemeler sonucunda Faruk Açık, İmrahor Deresi yatağına poşetlere konularak atılan ölü köpekleri buldu. Açık’ın haber vermesi üzerine Doğa Koruma Polisleri ile Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri hayvanların bulunduğu alana geldi. Ekipler poşetleri inceledikleri zaman, 30 köpeğin patilerinde intraket (damar içi borucuk) buldu. Ekipler olayla ilgili inceleme başlatırken hayvanseverler ise duruma tepki gösterdi.

Baskentte Patilerine Damar Yolu Acilmis Sekilde 30un Uzerinde Olu Kopek Bulundu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Poşetlerle Dere Yatağına Attılar

Her gün bölgede besleme yaptıklarını belirten Sokakta Kalanlar Derneği Başkanı Faruk Açık, “Akşam 18.00 sıralarında buraları besleme için sürekli kullandığımız bir güzergâh günlük buradan geçiyoruz. Ancak bugün yol üzerinde bir tane köpek cesedi bulduk. Araçtan indiğimiz de baktık ki dere yatağında poşetler içerisinde atılmış onlarcasını fark ettik. Bunun üzerine poşetler içerisindeki yavru köpek ölülerini gördük. Üzerlerinde damar yolu açık, bandajlı bir şekilde atılmışlar buraya kim yada kimler tarafından atıldı bilmiyoruz ama bunun çözümü bu değil. Köpeklerin tıbbi atıklarla imha edilmesi gerekiyor. Çünkü burada çevrede yaşayan yüzlerce sokak hayvanı var ve hastalığın yayılması çoğalması için bir oluşum diyebiliriz buna. Köpekleri bugün fark ettim. Ama cesetler çok çürümüş. Poşetler içerisinde terlemiş olabilir. Şuanda ölen köpek sayımız 30’u geçmiş durumda. Ekipler şu anda araştırma yapıyor. Daha da çok artacağınızı düşünüyoruz. Çünkü tam olarak araziye bakılamadı. Maalesef hava karanlık. Yarın bakılacak” dedi.

Baskentte Patilerine Damar Yolu Acilmis Sekilde 30un Uzerinde Olu Kopek Bulundu 2

Ankara Büyükşehir Belediyesi Açıklama Yaptı

Yaşananlar sonrası Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya üzerinden yayımladığı basın açıklaması ile olayla ilgili savcılık kontrolünde bir inceleme başlatıldığını duyurdu.

Baskentte Patilerine Damar Yolu Acilmis Sekilde 30un Uzerinde Olu Kopek Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tabancayla Vurulan Coban Kopegi Olay Yerinde Oldu Kopek Sahipleri Feryat Etti

Emekli Polis, Köpeği Silahla Vurarak Öldürdü!

Polislerin Olmek Uzereyken Buldugu Dost Isimli Sibirya Cinsi Kopek Sagligina Kavustu

Polisler Ölmek Üzereyken Bulduğu Köpeği Sahiplendi