in ,

Başkentte, köpek üretimi yapılan bir bodrum katında ses tellerinin alındığı iddia edilen 68 köpek bulundu

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir ihbar üzerine gerçekleştirilen denetimlerde bir binanın bodrum katında, köpek üretimi yapan kişilerin hayvanlara yaptığı işkenceler ortaya çıktı. Hayvanların yaşamasına elverişli olmayan koşullarda farklı cinslerde 23’ü yavru toplam 68 köpek bulundu. Köpeklerin ses tellerinin bir veteriner tarafından alındığı iddia edilirken, olayla ilgili bir kişi yakalandı.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir ihbar üzerine gerçekleştirilen denetimlerde bir binanın bodrum katında, köpek üretimi yapan kişilerin hayvanlara yaptığı işkenceler ortaya çıktı. Hayvanların yaşamasına elverişli olmayan koşullarda farklı cinslerde 23’ü yavru toplam 68 köpek bulundu. Köpekler kafeslerine koyularak olay yerine gelen Keçiören Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine teslim edilirken, hayvanların gözlerindeki korku bir hayvansever tarafından çekilen görüntülere yansıdı.

baskent te binanin bodrum katinda 68 kopek bulundu 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

KÖPEKLERİN SES TELLERİNİ ALDIĞI İDDİA EDİLEN VETERİNER HEKİM KİM?

Ayrıca hayvanların ses tellerinin bir veteriner hekim  tarafından alındığı iddia edildi. Yakalanan şüpheliye, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu 5’inci maddesi gereğince hayvan başına 181 TL olmak üzere toplamda 12 bin 308 TL cezai işlem uygulandığı, ayrıca olayın sorumluları hakkında adli işlem başlatıldığı öğrenildi.

baskent te binanin bodrum katinda 68 kopek bulundu 02

İKİ AYLIK BİR KEDİ YA DA KÖPEĞİ SATINALAN HERKES BU SUÇUN ORTAĞI…

Bir evcil hayvanı sahiplenmek yerine satınalmayı tercih edenler olduğu sürece bu köpekler gibi binlerce kedi ve köpeğin, üreticilerin elinden çektiği eziyet devam edecek.

Sürekli doğum yapsın diye, henüz iki aylıkken annenin memesinden alınan kedi ya da köpek yavrularını satanlar kadar,  bu yavruları satınalanlar da suçlu. Bir kedi ya da köpek yavrusunun en az 4 ay en ideal olarak da 6 ayı annesiyle geçirmesi gerekir. İlk dört ay fiziksel gelişimi için gerekli olan bir süre iken, kala sürede de anne bir yandan emzirmeye devam ederken bir yandan da bildiklerini yavru kedi yada köpeğe aktarır. Bu ağır suçun ve günahın ortağı olmamak için sahiplenin. Sokaktan, ormandan ya da barınaklardan…

baskent te binanin bodrum katinda 68 kopek bulundu 03

Haberin videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asparagasmi

İHA’nın servis ettiği “Bursa’da, bir kadın çocuğuyla 20 köpeğin saldırısına uğradı” haberi asparagas mı?

Pendikte kopege carpan taksici kacti

Pendik’te köpeğe çarpan taksici kaçtı