in

Başkan Palancıoğlu: “Hayvan Sevgisi Mevsimlik Olmamalı”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, yaz aylarında birçok ailenin çocuklarının hatırı için kedi ve köpek beslediğini ancak kış aylarında ise bu hayvanları sokağa terk ettiklerini bunun ise son derece yanlış bir davranış olduğunu söyledi.

Özellikle yaz aylarında bağ ve sayfiye alanlarına sezonluk taşınan ailelerin yazlıklarında köpek sahiplendiklerini hatırlatan Başkan Dr. Palancıoğlu, bu evcil hayvanların sürekli sahiplenilmesi gerektiğini sezonluk kedi ve köpek beslemenin yanlış olduğunu kaydetti.

Başkan PalancıoğluHayvan Sevgisi Mevsimlik Olmamalı öç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sonbaharda bağ ve sayfiye alanlarında başıboş köpeklerin artmasının temelinde bu tür davranışların bulunduğunu belirten Başkan Dr. Palancıoğlu, “Yaz aylarında aileler çocuklarını kırmamak için ve yerlerinin de müsait olması ile köpek sahiplenmesi yapmaktadır. Ancak kış aylarında şehre taşınınca bu sahipli hayvanlar ya bağ evlerine hapis edilmekte ya da daha kötüsü başıboş bırakılmaktadır. Bu son derece yanlış bir uygulamadır. Bu açıdan ailelerin bu konuda hassas olmalarını istiyoruz” dedi.

Başkan Palancıoğlu “Hayvan Sevgisi Mevsimlik Olmamalı”

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yumurtalık Lagünleri Milli Park Statüsüne Geçti öç

Yumurtalık Lagünleri Milli Park Statüsüne Geçti

Yüzlerce Hayvanın Hayata Tutunmasını Sağlayan Agop Ustanın Kedisi Hayatını Kaybettiöç

Yüzlerce Hayvanın Hayata Tutunmasını Sağlayan Agop Usta’nın Kedisi Hayatını Kaybetti