in

Basın Parktaki ‘Başıboş’ Köpeğe Saldırdı!

Birçok haber ajansı sokakta hayatta kalmaya çalışan hayvanları hedef göstermeye devam ediyor. Erzurum Oltu’da “köpekler dehşet saçıyor” diye yapılan haberlere her gün yenisi ekleniyor.  İzmit’te bir parkta oyun oynayan 7 yaşındaki Erkan Özarış’a bir köpeğin saldırdığını iddiası da aynı üslupla basına lanse ediliyor.

sokak-kopekleri-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Doğan Haber Ajansı’nın haberine göre,

”İzmit’te parkta arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayan 7 yaşındaki Erkan Özarış başıboş bir köpeğin saldırısına uğradı. Köpeğin bacağını ısırması sonucu yaralanan Erkan tedavisinin ardından taburcu edildi.

Yeşilova Mahallesi’nde arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayan Erkan Özarış, başıboş bir köpeğin saldırısına uğradı. Köpeğin sol bacağını ısırması sonucu yaralanan Erkan Özarış ağlarken, çevredekiler yardıma koştu. Mahalle sakinleri yaptıkları ilk müdahalenin ardından Erkan Özarış’ı Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Erkan Özarış, yapılan tedavinin ardından taburcu edildi”

sokak-kopekleri-3

Oysa köpeğin akıbeti bilinmiyor. Hayvanlar için bir çok haberde ‘korku saçıyor’ ve ‘başıboş’ sözlerine yer verilmesi insanların sokakta yaşama şansı zaten yeterince zor olan hayvanlardan korkmasına ve onlara kötü davranmasına neden oluyor.

Bu konuda eleştirel bir haber yapan VeHaber ise, “Hergün saldırı ve cinayet haberleri veren DHA’nın insanlardan neden ‘başıboş’ diye söz etmediği ise merak konusu oldu.” sözlerine yer veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

timsah2

‘Timsaha Tecavüz’ Haberi ve Düşündürdükleri

dogum gunu kutlanan hayvanlar 10 1

Hayvanlar Doğum Günü Kutluyorlar, Çünkü Neden Kutlamasınlar?