in

Başbakan Binali Yıldırım Hayvan Haklarını Koruma Taahhütnamesini İmzaladı!

Başbakan Binali Yıldırım, dün İzmir’de hayvanseverler tarafından hazırlanan hayvan haklarını koruma taahhütnamesini imzaladı.

Türkiye’deki 7 milyonu aşkın hayvansever adına bir araya gelen HAYKONFED, tüm Türkiye’de “Doğayı ve Hayvanların Yaşam Haklarını Korumayan Siyasilere Oy Yok” kampanyası başlatmıştı. Bu kampanya doğrultusunda siyasiler hayvan haklarını koruyacaklarına dair hazırlanmış metni imzalıyor.

35531876 2106450532702603 2354045899623104512 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dün Hayvan haklarını Koruma taahhütnamesine Başbakan Binali Yıldırım da imza attı.16 yıldır milletvekiliği, 11 yıl bakanlık, 2 yıldır da Başbakanlık görevini yapan Binali Yıldırım taahhütnameyi imzalarken söyle diyor: “Hayvan Hakları Yasasını bizzat ben hazırladım. Hayvanlar her daim korunması için ne gerekirse yapacağım”

 

Başbakan Binali Yıldırım Hayvan Haklarını Koruma Tahattütnamesini İmzaladıöç

Hayvan haklarını koruma taahhütnamesini imzalayan Başbakan Binali Yıldırım’ın partisinin seçim beyannamesinde “av turizmi geliştirme bölgeleri oluşturacağız” vaadi bulunması kafaları karıştırıyor. Başbakan Yıldırım hayvanseverler tarafından imzalattırılan taahhütnameye mi yoksa partisinin resmi seçim beyannamesine mi sadık kalacak merak konusu… Zira turizm adı altında devlet izniyle, zevk için, hayvan öldürmek imzalanan tahatütnameye ters olmalı.

Partilerin Seçim Bildirgesinde Yer Alan “Hayvan Hakları” Vaatleri Neler?

Birçok milletvekili adayının yanı sıra Meral Akşener, Selahattin Demirtaş ve Muharrem İnce de tahatttütnameyi imzalamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yangına Uykuda Yakalanan Aileyi Ölümden Köpekleri Kurtardıöç

Yangına Uykuda Yakalanan Aileyi Ölümden Köpekleri Kurtardı

Sapancada Tutuklanan Kepçe Operatörünün Eşi Gerçek Cani Saklanıyoröç

Sapanca’da Tutuklanan Kepçe Operatörünün Eşi: Gerçek Cani Saklanıyor