in

Başakşehir’de Sokak Hayvanları Bu Kış da Aç Kalmayacak

Başakşehir Belediyesi, soğuk hava şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kurduğu akıllı mama istasyonlarının bakımını tamamladı.

basaksehir2

Başakşehir Belediyesi havaların soğuması ile birlikte sokak hayvanları için çalışmalarına hız verdi. Ekipler ilçe genelinde çeşitli noktalarda oluşturulan beslenme odaklarında kullanılan mama istasyonlarının bakım ve onarım işlemlerini tamamladı. Belediye ekipleri ayrıca ilçe genelinde hayvan popülasyonunun yoğun olduğu noktaları tespit ederek yeni mama istasyonları kuruyor.

basaksehiron-1

Beslenme Odakları Doğayı Koruyor

Projeyi hayata geçiren Başakşehir Belediyesi, akıllı mama istasyonları sayesinde kedi ve köpeklerin aç ve susuz kalmasını engelleyecek. Bu istasyonlar, mama ve su ihtiyaçlarını karşılamasının yanı sıra güneş ışığından elde edilen temiz enerji ile de doğayı kirletmeden işlevini yerine getiriyor.

2017 yılında mevcut beslenme odakları sayısını artırmayı hedefleyen Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, beslenme odaklarındaki mama istasyonlarının yalnızca sokak hayvanlarının kullanımı için yapıldığını hatırlatarak, vatandaşların evcil hayvanlarını bu istasyonlardan beslememeleri konusunda duyarlı davranmaları gerektiğini, belirtti.

 

Hayvanlara İşkence Bitmiyor… Manisa’da Tecavüz Ettikleri Köpeği Ağaca Asıp Öldürdüler!

ODTÜ’nün Kedi Temsilciliğine Aday Olan Pakize ile Tanışmalısınız!