in

Başak Sayan Köpek Dostu Yüzünden Çıkan Tartışmanın Ayrıntılarını Anlattı

Komşusuyla köpek tartışması yüzünden 5 ay hapis cezasına çarptırılan Başak Sayan, ilk kez konuştu.

9127

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Oyuncu Başak Sayan’ın, 5 ay hapis cezasına çarptırıldığı haberleri dün basında yer aldı. İlk başta sessizliğini koruyan Sayan, bu sabah, çıkan haberler hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Köpeği yüzünden tartıştığı kadına karşı “Hakaret” ve “Tehdit” suçlarından hapis cezasına çarptırılan ünlü oyuncu Instagram hesabından köpek fotoğrafı paylaşarak şu notu düştü:

basak-sayan-kopek

“Dün gazetelerde yer alan dava ile ilgili sayısız mesaj ve telefon aldım. Öncelikle destekleriniz çok teşekkür ederim. Söz konusu olay iki sene evvel oturduğum yerdeki parkta yaşamaya çalışan bir sokak köpeği ile ilgili başladı. Köpeğe kötü davranan, sanki evinin bahçesiymiş gibi onu orada istemediğini bağırarak dile getiren birine müdahale etmeden durmam imkansızdı. Müdahale derken yaptığım tek şey, köpeğin zararsız olduğunu ve yakın bir zamanda darp edildiğini söylemekten ibaretti. Yanındaki kızının da benim köpeğimi sevebileceğini söyledim. Daha da öfkelendi ve köpeğimi bağlamamı istedi. Benim köpeğim hareket etmekte bile zorlanan, 15 yaşında uysal bir küçük ırk. Amacım bir sıcaklık ve köpek sevgisi yaratmaktı ama karşınızdaki kişi öfke içinde sürekli bağırırsa siz de karşılık veriyorsunuz bir süre sonra. Ki sesini düşürmesini de söyledim kaç kere. Herkesin yaşayabileceği, sıradan bir tartışma idi. Ve ben olayın ardından uzaklaştım oradan. Bu sürenin ardından Amerika’da bir sene kalıp döndüğüm günün ertesi günü öğrendim şikayet olayını. Ve Gerçek dışı beyanları. Ona çirkin dediğimi, yolmakla tehdit ettiğimi söylemiş şikâyet dilekçesinde.

“Kadının Yüzüne Tekme Atan Serbest…”

Hayatım boyunca birine bu kelimeyi kullanmadım çünkü bu kelime bana inanılmaz ucuz gelir oldum olası. Biz de şahit göstererek olayın nasıl olduğunu anlattık ancak böyle bir sonuç çıktı. 5 ay hapis cezası ertelendi. Yani 5 yıl boyunca aynı şey olmazsa dava düşüyor. Temyize gideceğiz elbette. Bu ülkede bir kadının yüzüne tekme atan adam serbest bırakılır ama böyle bir davaya ceza kesilir.

“Pişman Değilim”

Dün bana bir köpek yüzünden bunların başıma gelmesinden pişman olup olmadığımı sordular. Hayır değilim dedim. Dilsiz, derdini anlatamayan, bir köşede aç susuz yaşamaya çalışan bu canlıların yaşama hakkı için savaşmaya devam edeceğim ben. Bu dünyayı sadece kendi hakkı gören, yaşayan başka canlılara saygı duymayan herkesin en kısa zamanda kalplerinde şefkat filizlenmesini diliyorum. Bu dünya bize ait değil sadece. Ve onları da Allah yarattı..”

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi köpek ö

Kediler ve Köpekler Arkadaş Olur Mu?

köpek dışkı 1

İspanya’da köpek dışkısına karşı DNA ile önlem