in

Başak Burcu Kedi ve Özellikleri

Başak burcu kediler sürekli kendisini yalayıp temizlenen cinsten bir kedidir. Etrafı temiz olmadığında, gerginleşebilir ve bunu istemediğini belli eder.

Mükemmel derecede evcimen bir kedidir. Ama yiyecek içecek konusunda çok titizdir. Her şeyi yemeyebilir. Su ve yemek kabının temiz olması, onun için çok önemlidir. Beslenme tarzındaki ani değişikliklerden ya da ağır kokulu yiyeceklerden hoşlanmaz. Konserveler ya da yemek artıkları ona göre değildir.

Kumu temizlenmediği sürece, tuvaletini yapmayı erteleyecektir. Sürekli kendisini yalayıp temizlenen cinsten bir kedidir. Etrafı temiz olmadığında, gerginleşebilir ve bunu istemediğini belli eder. Evde haşerat barındırmaz. Bahçeye çıktığında da böyledir. Pis veya zararlı hayvanları yok etmek, böylelikle etrafı temiz tutmak için programlanmış gibidir.

basakburcukediveözellikleri

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Son derece yardımcı bir kedidir. Özürlüler, körler, sağırlar için iyi bir arkadaş olabilir. Onu biçimlendirmek, form vermek kolaydır. Söz dinler. Bütün gün uyuşuk biçimde yan gelip yatan türden bir kedi değildir. Güne erken başlar ve gün boyunca da aktif olur. Erkenden kendisine yemeğini veren bir sahibi olması onu çok mutlu edecektir. Yemeğinin düzenli bir şekilde verilmesinden mutlu olur.

Son derece zekidir. İstediği şeyi sahibine belli edecektir. Ekstra bir ilgi beklemez. Dışarı çıktığında, arkadaşlık edeceği kedileri titizlikle seçecek, temiz olanları tercih edecek, kirli hayvanlardan uzak duracaktır. Fizik olarak bakımlıdır ve sırım gibi olmak hoşuna gider.

Aşırı kilo almaya meyilli değildir. En hassas yeri bağırsaklarıdır. Bazı zamanlarda karın bölgesinde şişkinlik olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

aslanburcukediveözellikleri

Aslan Burcu Kedi ve Özellikleri

teraziburcukediveözellikleri

Terazi Burcu Kedi ve Özellikleri