in

Bartınlı Öğrenciler Kedi Miya ve Yavrusuna Sahip Çıktı

Bartın’da, okul bahçesinde bulunan kedi ve yavrusuna, öğretmen ve öğrenciler sahip çıktı. ‘Miya’ ve ‘Miyav’, sınıflara girerken, öğrenciler hem ders dinleyip hem de sıralarına oturan kedileri seviyor.

TOKİ Ortaokulu’nun bahçesinde bulunan ve öğrencilerin yaptığı oylama ile ‘Miya’ ismi verilen kedi, binada beslenmeye başlandı.

Bartınlı Öğrenciler Kedi Miya ve Yavrusuna Sahip Çıktı 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Miya’nın 1 ay önce 3 yavrusu doğarken, 2 yavrusu öldü Öğrenciler, kendi aralarında topladıkları para ile 2 kedinin bakımı ile aşılarını yaptırdı. Kediler için ayrıca sınıfta yuva yapıldı.

Bartınlı Öğrenciler Kedi Miya ve Yavrusuna Sahip Çıktı 2

Öğrencilerin maskotu olan ‘Miya’ ve yavrusu ‘Miyav’, sınıflara giriyor. Öğrenciler, bir yandan ders dinlerken bir yandan da sıralarına oturan kedileri seviyor.

Bartınlı Öğrenciler Kedi Miya ve Yavrusuna Sahip Çıktı 4
Matematik öğretmeni Olcay Düzoğlu, “Anne kedi 7 ay önce okulun bahçesinde yaşıyordu sonrasında kedi hamilelik süreci yaşayınca biz de kediyi sınıfa aldık. Hamilelik süreci boyunca da sürekli sınıfta yaşadı. Hamileliğin son sürecinde de veteriner hekimimize getirdik ve tüm bakımları yapıldı. Sonrasında 3 tane yavrusu oldu ama 2’sini kaybetti. Bir yavrusu ve anne kedi öğrenciler tarafından sürekli sınıfta bakılmakta. Bu güzel olay, öğrencilerimize bir motive kaynağı oldu. Sınıfa da yuva yaptık. Şu anda da öğrencilere hayvan sevgisini yaşayarak, göstermiş oluyoruz” dedi.

Bartınlı Öğrenciler Kedi Miya ve Yavrusuna Sahip Çıktı 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

chihuahua vs shih tzu long

En Küçük Köpek Cinsleri

Beyoğlunda Kediyi Önce Sevip Sonra İşkence Ederek Öldüren Şahıs 7 Ay Sonra Yakalandıöç

Kediyi Yere Vurarak Öldüren Sanığa 2 yıl Hapis Cezası Verildi