in

Bartın Kozcağız’da Onlarca Köpek Katledildi

Bartın’ın Kozcağız Beldesi’nde, aralarında sahipli köpeklerin de olduğu onlarca köpek zirai ilaç karıştırılan et ile zehirlenerek katledildi.

bartın-ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

4 Mart Cuma günü gece geç saatlerde Kozcağız’da yaşayanlar belde merkezindeki sokak aralarında ölmüş köpekleri gördü. Beldede çok sayıda köpeğin bilinçli olarak telef edildiği bilgisinin sosyal medyada yayılması üzerine gece geç saatlerde Bartın Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği üyelerinden Neşe Yıldırım ile Nazan Yüksel Karadayı, Bartın merkezden Kozcağız Beldesi’ne gitti, ardından da jandarma ve belediyeye haber verdi. Belediye ekiplerinin yaptığı çalışmada, aralarında boyunlarında tasması bulunan sahipli köpeklerin de olduğu 16 köpek cesedi tespit edildi. Zabıta ekiplerinin fotoğraf çekip inceleme yapmasından sonra köpekler sokaklardan toplanıp kamyonete konularak belediye çöplüğünde gömüldü.

Otomobilden Köpeklere Zehirli Et Atıldığı İddiası

Bir görgü tanığı, akşam saatlerinde bir otomobilden 2 kişinin köpeklere et attığını gördüklerini ileri sürdü. Bartın Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği’nden Neşe Yıldırım, telef edilen köpeklerin arasında sahipli olanların da bulunduğu belirterek, şöyle konuştu: “Gece saatlerinde bir otomobilden köpeklere et atılmış. İçine zehir de atılmış. Köpekler can çekişerek hayatlarını kaybetti. Bu vahşettir. Sorumluların bulunmasını istiyorum. Daha önce de burada hayvan katliamı oldu. Konuştuğumuz vatandaşlar belediyede çalışan bir kişinin köpeklere et attığını söylüyorlar. Artık belediye mi yaptı yoksa başka biri mi bilmiyoruz. Bunun bir an önce bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz.”

bartın-ajanimo1

Telefon ile kendisine ulaştığımız hayvan dostu Nazan Yüksel Karadayı da, olayın olduğu gece haber aldıkları gibi soluğu Kozcağız Beldesi’nde aldıklarını, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı ekiplere gece ulaşamadıklarını, haber verilmesine rağmen olay yerine Jandarma’nın kendilerinden çok sonra geldiğini belirtti. Bartın Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği olarak da bu katliamı yapan kişi ya da kişilerin bulunması ve haklarında işlem yapılması için olayın takipçisi olacaklarını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

audrey hepburn cat

Sevgileriyle Hayatımıza Pati İzi Bırakan Kadınlar

hayvan beslemek kamu zarari ajanimo 3 1

Hayvan Beslemek Kamuya Zarar Sayıldı!