in

Barselona’da Polis Bir Köpeği Öldürdü, Hayvanseverler Ayaklandı

Barselona’da bir polis memuru kendisine saldırdığını iddia ettiği bir köpeği vurdu, hayvanseverler ayaklandı.

Hayvan şiddetin adresi bu sefer Barselona oldu! Bir polis memuru bir köpeği sokakta kendisine saldırdığını iddia ederek başından vurarak öldürdü. Polis memuru, köpeğin kendisini ısırdıktan sonra savunma eyleminde bulunduğunu söylese de, bazı görgü tanıkları saldırıya uğramadığını söyledi.

Polisin Köpeği Öldürmesi Hayvanseverleri Ayaklandırdı

Yaşanan bu vahşete sessiz kalmayan yaklaşık 200 hayvansever, geçtiğimiz çarşamba günü Barcelona Belediye Binası önünde toplanarak, hayvanın kendisine saldırdığını iddia eden polis memuru hakkında soruşturma talebinde bulundu.

1545303649 028656 1545303867 sumario normal recorte1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olay polisin anlattığına göre, iki polis memuru, köpeğinin şehir yönetmeliğine uyması ve kontrol altında tutulması gerektiğini bildirmek için bir sokak satıcısına gitti. Evsiz olarak bildirilen genç adam, çatışma içinde bir tavır aldı ve ‘Sota’ adlı karışık ırklı bir dişi olan hayvanı bağlamayı reddetti.

Polis, köpeğin bir memura saldırdığını ve elini ısırdığını söyledi. Sahibi onu kontrol edemedi ve tekrar saldırganlaşı, bu noktada memur hizmet silahını çıkardı ve kafasından vurdu.

dog

Görgü tanıkları ise köpeğin polise saldırdığını inkar etti. Kendisini Carlos olarak tanıtan bir tanık, “Polisler, gençlere kaba derecede konuşuyordu. Bu sırada köpek gerginleşti ve polislerden biri ‘onu ısırmadan’ havlamaya başladı. Memurlardan biri copunu çıkardı, köpeğin sahibini tehdit etti ve diğer memur onun silahı ve köpeği kafasından vurdu.” dedi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvanlarimiza yonelik siddetin takipcisi olmaya devam edecegiz

Bakan Pakdemirli “Çok Üzgünüm, Elimizden Gelen Herşeyi Yaptık Ama Maalesef Kaybettik”

Çocuk Parkında Köpeklere Ateş Açarak Bir Köpeği Öldüren Saldırgan Tutuklandıöç

Çocuk Parkında Köpeklere Ateş Açarak Bir Köpeği Öldüren Saldırgan Tutuklandı