in

‘Barselona Hayvanların Arkadaşıdır’ Mesajıyla At Arabaları Yasaklandı

Barcelona Şehir Konseyi 2018 Haziran ayı itibari ile şehir genelinde at arabalarını yasaklayarak örnek bir davranışa imza attı.

Barselona Şehir Konseyi, gelecek haziran ayından başlamak üzere at arabalarını şehir genelinde yasakladı. Bu karar geçen ay Ekoloji, Şehir Planlama ve Hareketlilik Komitesi ile yapılan toplantıda alındı.

Toplantı sonrası belediye başkan yardımcısı Janet Sans Twitter üzerinden “Barselona hayvanların arkadaşıdır.” yazılı bir mesaj gönderdi.

barselona at arabalarini yasakladi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

At arabaları Barselona’da uzun yıllardır oldukça popüler. Buna rağmen çoğu kimsenin umursamadığı hayvanların bakım ve yaşam şartları gerçeği mevcut. At arabalarında kullanılan atlar bitkinlik, sıcaklık hatta arabalar ile çarpışma tehlikeleri gibi zorluklarla mücadele etmek zorunda kalıyor. Fakat bu zorlu günler Barselona’daki at arabalarında kullanılan atlar için gelecek haziran ayından itibaren geride kalacak.

barselona at arabalarini yasakladi 1

Katalunya Bölgesi’nin hayvanlara olan olumlu tutumu 2011 yılında boğa güreşlerini bölgesel olarak yasaklamaları ile başlıyor. Katalunya böylece boğa güreşlerini İspanya sınırları içerisinde yasaklayan ilk bölge olmuşlardı. 20 bin kişilik boğa güreşi arenası şu an dönüşüm ile alışveriş merkezi ve turist merkezi olarak kullanılıyor.

Ülkemizde de Adalar’da kullanılan at arabalarının yasaklanması için uzun yıllardır mücadele veriyoruz. Adalar’da kullanılan atların kötü yaşam koşulları, sömürüleri ve fazla kullanımlarından ötürü bitkinlik ve de maalesef ölümleri kaçınılmaz olarak gün be gün karşımıza çıkıyor. Adalar yönetimi Barselona’dan ilham alarak en yakında zamanda ülkemizde de at arabalarını yasaklama yoluna gider.

Kaynak: TVD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

‘Keşke bir şiir okumuş bir kedi sevmiş olsaydınız’öç

‘Keşke Bir Şiir Okumuş, Bir Kedi Sevmiş Olsaydınız’

aracinonmazgalındakopek 1

Tampona Sıkışan Köpekten Haber Var