in ,

Barınaktan Kurtarılan Yaşlı Köpeğin İnanılmaz Değişimi

Barınaklarda ölümle baş başa bırakılan kedi ve köpekleri görmezden gelmek yerine sahiplenmeye teşvik eden inanılmaz bir değişim hikayesi….

Birçok şehirde sokak hayvanları belediyeler tarafından bir çözüm alternatifi olarak barınaklara hapsediliyor. Sorunu ortadan kaldırmak yerine masum canları kafeste yaşatıp ölüme terk etmek çözümden daha çok boş vermişlik hatta bir canın değerini idrak edememektir. Üstelik bilinçsiz ve sadece merak uğruna hayvan sahiplenen insanlar da hayvanlarını bu içler acısı duruma terk ediyorlar. Sorunu çözmekten kast ettikleri ise kedi ve köpekler için korkunç bir yer olan barınaklar. Demir parmaklıklar ve tel kafesler ardında 5 -10 m2lik alanlara tutsak edilen kedi ve köpeklerin bakımsızlık, ve sevgisizlik sonucunda mutsuz bir şekilde hayatlarının sonlandığı bir ortam. Tüm bu kötü kalpli ve eksik yasalara rağmen satın almak yerine özellikle barınaktan kedi veya köpek sahiplenen iyi niyetli insanlar var.

Barinaktan Kurtarilan Kopegin Inanilmaz Degisimi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir hayvansever, bilinen tüm tabuları yıkıp yaşanan bu üzücü durumlara karşı “Barınaklardan sahiplenin…” diyerek barınaktan sahiplendiği hayvan dostunun hikayesini paylaştı. Dede ismini verdiği köpeği kötü kalpli insanların ölümle baş başa bırakmasının aksine sahiplendi. Dede’yi perişan bir durumdayken sahiplenen hayvansever, “Gözleri görmüyordu. Bizim evladımız oldu. Yaşlı olduğu için adını da Dede koyduk. Bu canlar, bakımla ve sevgiyle dünyanın en tatlı hayvanı oluyorlar.” açıklamasında bulundu.

Barinaktan Kurtarilan Kopegin Inanilmaz Degisimi1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uskudar Belediyesinden Tepki Cekecek Validebag Aciklamasi 1

Üsküdar Belediyesi’nden Tepki Çekecek Validebağ Açıklaması

Uskudar Belediye validebag

Validebağ Gönüllüleri’nden Üsküdar Belediye Başkanı’nın Açıklamasına Tepki