in

Barınakta Hayvan Dostuna Darp İddiası

Bilecik’teki hayvan barınağında hayvanlara yönelik kötü muamele iddiaları üzerine barınağa gelen Yasemin Şenyurt darp edildiğini iddia etti.

Bilecik Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Bakımevi’nde daha önce hayvanlara yönelik kötü muameleyi videoya çeken Yasemin Şenyurt, tekrar kötü muamele haberlerinin yayılması üzerine gittiği barınakta darp edildiğini iddia etti. Olaya ilişkin görüntülerde Şenyurt’un yere yatırıldığı görülüyor.

bilecik-o-c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Soruşturma Başlatıldı

Olayın ardından bacağında morluklar oluşan Şenyurt Bilecik Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. Şenyurt’un 4 kişiyi savcılığa şikayetinin ardından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

bilecik-2

Darp edildim

Evrensel Gazetesi’ne konuşan Yasemin Şenyurt, Bilecik’te bir yamaca yapılan barınağın çok rüzgar aldığını ve soğuk olduğunu belirterek, köpeklerin aç ve susuz bırakıldığını iddia etti. Şenyurt, olay gününü ise şöyle anlattı: “Barınağa gittik. Barınakta olan eksikleri söylerken bana müdahale ettiler. ‘Senden bıktık, her zaman problem yaratıyorsun’ gibi ifadeler kullandılar. Hakaret ve küfür ettiler. Çekim yapmama izin vermediler. Daha sonra belediyenin üç erkek görevlisi ve yine erkek bir veteriner hekim tarafından darp edildim.”

bilecik-3

‘Asıl biz şikayetçiyiz’

İddialar üzerine Evrensel Gazetesi’nin görüştüğü barınak çalışanları, Yasemin Şenyurt’un barınağa gelerek kendilerine taş attığını ve tükürdüğünü ileri sürerek “Asıl biz şikayetçiyiz, veteriner 3 gün iş göremez raporu aldı” diye konuştu.

Kaynak: Evrensel Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

inekkaçırma1 öç

Hindistan’da Hırsızlar Çaldıkları İneği Otomobile Bindirdi

kadıköysokak1 öç

Caddebostan’da Sokak Köpeklerini Toplayan İBB Ekiplerine Hayvan Dostları Tepki Gösterdi