in

Barınaklarda İşçisinden Veterinerine Hayvansever İnsanlar Çalışsın

Barınakta yaşayan hayvanların sadece suya, yemeğe değil sevgiye de ihtiyacı var. Barınaklarda işini sevgi ile yapan çalışanlar istiyoruz.

Bazı meslekler vardır ki bilginin, eğitimin yanı sıra farklı şeylerde ister; sevgi ve fedakarlık… Bu mesleklerden biri de veteriner hekimliktir. Barınakta yaşayan canlarımızın sadece yemeğe ve ilaca değil sevgi ve ilgiye de ihtiyacı var. Sadece veteriner hekimlerin değil tüm barınak çalışanları hayvan sevgisini içinde hissetmeli. Hayvan dostlarının bu konu ile ilgili change.org’da başlattığı imza kampanyası şu şekilde;

barinaklardahayvanseverlercalissin

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Zaten özgürlükleri kısıtlanmış hayvanların yaşam verdiği barınaklarda rast gele çalışan insanların hayvan sevgisinden mahrum, hatta nefret dolu çalışanlar nedeniyle hayvanlar aç-susuz bırakılarak, dövülerek, gereken temizliği sağlamayarak, hasta-yaşlı-bebek ayırmadan bir araya konularak, hayvanlara ayrılan ödenekleri iç ederek hayvanlara sadece kuru ekmek vererek hayvanların her türlü işkence çekmesine neden olmaktadırlar. Yeterli kısırlaştırma, hastalıklarının tedavisi yapılmamakta, soğuktan ve sıcaktan korunmaları sağlanmamakta, bazı ırk köpekler de tehlikeli olduğu gerekçesiyle kısacık zincirlerle küçücük kafeslerde tutulmaktadır.

kopek-barinak

Oysa onları sevecek, gereken bakımı ve sevgiyi verebilecek insanlar barınaklarda işe alınsa bu sorunlar ve haksızlıklar son bulacaktır. Onların sadece yemeğe değil, sevilmeye, okşanmaya ve onlarla oynanmasına ihtiyaçları var.

Sizde bu haklı isteğe destek olmak için kampanyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvanlar selfie

Ayna Karşısında Hayvan Gibi Selfie!

albert camus insannedir

Yüzyıllardır Cevabını Arayan Soru: İnsan Nedir?