in

Barınak Tarihin En Büyük Bağışı, Minik Yüreklerin Harçlıklarından Geldi

Muğla’nın Marmaris İlçesinde faaliyet gösteren özel bir kolejin öğrencileri, Marmaris Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne 1 ton mama ve köpek kulübesi yardımında bulundu

Marmaris Hayvanları Koruma Derneği (MAHAYKO) işbirliğinde kentteki özel bir kolejin öğrencileri, can dostları için 1 ton mama bağışladı. Öğrenciler, harçlıklarından arttırdıkları paralarla aldıkları mama ve kulübeleri bugün Marmaris Hayvan Barınağı’na teslim etti.  MAHAYKO yetkilileri, bağışlanan mamaları barınağa getiren öğrencilerin ziyaretini, şenliğe dönüştürdü. Etkinlik çerçevesinde, Barınak veterineri Bora Deveci tarafından hazırlanmış, evcil hayvan sahiplerinin sorumluluklarını anlatan bildiriler, öğrencilere ve beraberinde barınağı ziyaret eden veli ve öğretmenlere dağıtıldı.

mugla-harcliklarla-bagis-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Etkinlik kapsamında konuşan MAHAYKO Dernek Başkanı Gürol Yakal, “Dernek olarak bu gibi uygulamaların geleneksel hale gelmesini sağlamak için tüm okullarla bilinçlendirme ve hayvan sevgisini yayma amaçlı benzeri projeler üzerinde çalışacağız” dedi. Yakal, MAHAYKO olarak, barınak ve sokak hayvanları için farkındalık yaratmak adına her ay bir etkinlik düzenlediklerini de sözlerine ekledi.

mugla-harcliklardan-bagis-2

Barınak Tarihinin En Büyük Bağışı

Okul genelinde birinci sınıftan 8’inci sınıfa kadar 510 öğrencinin harçlıklarından arttırarak temin ettikleri 1 tonluk yardımın, barınak tarihinde bugüne kadar yapılmış en büyük bağış olduğunu belirten Gürol Yakal, Çocukların yanında ailelerini de bu denli sosyal sorumluluk sahibi bireyler yetiştirdikleri için tebrik etti.

mugla-harcliklar

“Amacımız Hayvan Sevgisini Aşılamak”

Çağdaş Bilim Koleji Müdürü Ahmet Ünal ise amaçlarının hem barınaktaki hayvanlara yardım etmek hem de öğrencilerde küçük yaşlardan hayvan sevgisini aşılamak olduğunu söyledi. Ünal, “Birinci sınıftan 8 inci sınıfa kadar okulumuzdaki tüm öğrencilerimiz harçlıklarından para arttırarak bu yardımı yaptılar. Bu işte okulumuzun aile birliğinin de emeği çok fazla kendilerine de buradan teşekkür ediyorum” dedi.

mugla-harcliklar-bagis

Barınakta bir süre vakit geçirerek hayvanları seven öğrenciler, daha sonra otobüslerle okula döndü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kulak Nasıl Kesilir Göstereceğim 2

Kulak Nasıl Kesilir Göstereceğim!

hayvan soykırımı ö.ç

“Hayvan Soykırımı” Sergisi Açıldı