in

Barınak Personelleri Tatile Gitti Hayvanlar Aç ve Susuz Kaldı

Barınak Görevlileri, 10 gün tatile çıkınca birçok hayvan açılık ve susuzluktan öldü

Hali hazırda koşulları tartışılan ülkemiz barınaklarının durumu 10 günlük tatil sonucunda daha vahim bir hal aldı. Aç ve susuz, dışkı dolu kafesler içerisinde hapsolan hayvanlar kaderlerine terk edildi. Normal koşullarda da yaşam standartları pek değişmese de en azından karnı doyan hayvanlar yaz sıcağında aç ve susuz barınak görevlilerinin tatilinin bitmesini bekledi.

 Görevliler, 10 gün tatile çıkınca birçok hayvan açılık ve susuzluktan öldü

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Turhal Belediyesi Hayvan Barınağı

Kurban Bayramı tatilinde, bazı hayvan barınaklarının içler acısı hali ortaya çıktı. Görevliler, 10 gün tatile çıkınca birçok hayvan açılık ve susuzluktan öldü. Hayatta kalmaya çalışan diğer hayvanların yardımına ise kapılardan, pencerelerden içeriye giren hayvanseverler koştu. HayKonfed’in “Bayramda Barınaklardayız, Açlık ve Ölüme Karşı” sloganı ile başlattığı ulusal kampanyayı HayKonfed Başkan Yardımcısı Şebnem Aslan NTV Ana Haber programında anlattı. Bayram tatilinde belediye veterinerlerin görevlilerin izne çıktıklarını, göstermelik olarak nöbetçi bıraktıklarını, çoğunun barınak kapısını kilitleyip gittiğini, hayvanların açlık ve susuzlukla gelen ölümlere mahkum olduğunu, bayram sonu görevlilerin kedi köpek ölülerini topladıklarını dile getiren Şebnem Aslan, parti başkanlarına belediyeleri uyarmaları için çağrıda bulundu.

Turhal Belediye başkanı Yılmaz Bekler konuyla ilgili yaptığı açıklamada barınağın henüz açılmadığını ancak köpeklerin toplatılarak barınağa konulduğunu açıkladı. Barınaktaki eksiklerin giderileceğinin sözünü verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

why cat peeing out side litter box 02 620x330 758x426

Kedi Çişi Kokusu Nasıl Giderilir?

Tosya Barınağında Köpekler Dışkı Dolu Kafeslerde Can Veriyor İddiasıöç

Tosya Barınağında Köpekler Dışkı Dolu Kafeslerde Can Veriyor İddiası