in

Barınak Hayvanlarına ve Hayvan Gönüllüsüne Silahlı Saldırı

Kırklareli’nin Babaeski ilçesi belediye barınağındaki hayvanlara tabanca ile ateş açıldı.

Gece geç saatlerde Kırklareli Babaeski’de bulunan belediye barınağından 3 el tabanca sesi duyuldu. Hayvanların bulunduğu barınağa otomobille gelen Erdil A., belirlenemeyen nedenle üzerinde taşıdığı tabancayı çıkarıp, hayvanların üzerine 3 el ateş etti. Kurşunlar, şans eseri hayvanlara isabet etmedi.

kirklarelio-c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Fazla Konuşma Seni de Vururum’

Silah sesi üzerine bulunduğu odadan dışarı çıkan Gökçer Korkmaz, ateş açan Erdil A.’nın yanına giderek, “Niye ateş ediyorsun?” diye tepki gösterdi. Korkmaz, saldırganın tabancayı doğrultarak kendisini tehdit ettiğini anlatırken, “Bana ‘Fazla konuşma seni de vururum’ diyerek küfür ve hakaretler etti. Kendisi ile bir süre tartıştıktan sonra olay yerinden otomobiliyle kaçtı. Ben hemen polisi arayıp durumu bildirdim. O anlarda çok korktum, hayvanlara ateş eden bir kişi bana da ateş edebilirdi” dedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri incelemede bulunduktan sonra, sokak havanlarına ateş açın kişiyi otomobilin plakasından belirleyerek gece gözaltına aldı. Erdil A., emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı A., “Köpeklere neden ateş ettiniz?” diye soran gazetecilere, “Sana saldırsa sen de ateş edersin” diye cevap verdi. Altınel, montu ile yüzünü gizlerken, yakınları da adliye önünde gazetecilerin görüntü almasını engellemeye çalıştı.

Serbest Bırakıldı

Babaeski İlçesi’nde geçici hayvan barınağına gelerek köpeklerin üzerine ateş eden Erdil A., çıkarıldığı adliyede savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Olayda kullandığı tabancaya el konulan A. ile ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Daha önce sizlerle tanıştırdığımız Gökçer Korkmaz, turizmcilik mesleğine geçen yıl ara vermesinin ardından Babaeski’de kendisini sokakta yaşayan hayvanlara adadı. Annesi ile birlikte oturduğu bahçeli evini adeta hayvan barınağına çeviren Korkmaz, yaklaşık 300 sokak hayvanına sahip çıkarak, hayvan severlerin de desteğiyle onlara bakmaya başladı. Kormaz’ın başvurusu üzerine Babaeski Belediyesi Filamingo Caddesi’nde sokak hayvanları için geçici barınak oluşturdu. Gökçer Kokmaz, yaklaşık 70 hayvanın bulunduğu barınakta da gönüllü olarak, hayvanların bakımını üstelendi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ibo ido ceylan1 öç

İbrahim Tatlıses’ten “Gezme CEYLAN Bu Dağlarda Seni Avlarlar” Paylaşımı

hazar foku1 öç

İranlı Gönüllüler Bir Hazar Fokunu Daha Kurtardı