in

Barınak Görevlileri, Güzel Haberi Boş Kafeslerin Önünde Kutlama Yaptıkları Video ile Duyurdu

ABD’de geçen yıla göre sahiplenme ve geçici yuva olma işlemlerinin ülke çapında yüzde 700 arttığı açıklandı. Güney Kaliforniya’daki bir barınak da tüm hayvanlara yuva bulduğunu açıkladığı bir kutlama videosu ile duyurdu.

ABD’de koronavirüsle mücadele için evde kalma çağrıları yoğunlaştıkça evcil dostlara talep de arttı. Güney Kaliforniya’daki Riverside County Hayvan Hizmetleri adlı barınak, tüm hayvanlarına yuva bulunduğunu açıkladı.

Barınağın Instagram hesabından paylaşılan bir videoda yüz maskeli çalışanların boş kalan kafesleri kutladığı görüldü.

View this post on Instagram

All of our adoptable animals have been adopted! Thank you to everyone who adopted or fostered an animal. If you are interested in adopting or fostering from our shelter, please visit our website (www.rcdas.org) to view all of our available animals. If you see one you are interested in, send us an email at [email protected] Be sure to include the animal ID number and your contact information!

A post shared by RivCo Shelter Pets (@riversidecountyanimalservices) on

“Sahiplendirilmek için bekleyen tüm hayvanlarımız alındı” ifadelerinin yer aldığı paylaşımda şunlar söylendi: Bir hayvanı sahiplenen ya da bir süreliğine evini açan herkese teşekkürler.

New York Post’un aktardığına göre Kovid-19 salgını, hayvan sahiplendirmede artışa neden oldu. Amerikan Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği, New York ve Los Angeles‘ta köpek ve kedilere geçici yuva olmak için yapılan başvuruların yüzde 200 arttığını söyledi.

Ülke çapında yaklaşık bin 200 barınak tarafından paylaşılan yazılım programı PetPoint de sahiplenme ve geçici yuva olma işlemlerinin geçen yıla göre yüzde 700 arttığını bildirdi.

Yeni tip koronavirüsün neden olduğu Kovid-19 salgınından etkilenen kişi sayısı, bugün itibarıyla 1 milyon 786 bin 769’a ulaştı. Worldometers’ta yer alan verilere göre vakaların 533 bin 115’inin bulunduğu ABD, şu an dünya çapındaki en fazla koronavirüs vakasının görüldüğü ülke konumunda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kumanyasnı Bir Köpek ile Paylaşan Polisöç

Kumanyasnı Bir Köpek ile Paylaşan Polis

Gaziantepin Sokak Hayvanları Özel Hastane ve Hayvan Hakları Derneğinin İş Birliği ile Doyduöç

Gaziantep’in Sokak Hayvanları Özel Hastane ve Hayvan Hakları Derneğinin İş Birliği ile Doydu