in

Barcelona Saldırısının Ardından “Kedi Dayanışması”

Barcelona’daki terör eyleminin ardından polis saldırının sorumlularını ararken, birçok Twitter kullanıcısı da kedi görüntüleri paylaşarak dayanışma gösterdi.

Barcelona‘daki saldırının ardından İspanyol polisi, özellikle olay yeri yakınlarındaki insanlardan sosyal medyada görüntü yayınlamamalarını  istedi.

Barcelona Saldırısının Ardından Kedi Dayanışması

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

​Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, bunun üzerine çok sayıda Twitter kullanıcısı, Barcelona futbol kulübünün de sloganı olan #FuerzaBarcelona (Barcelona gücü) ve #Barcelona etiketleriyle kedi fotoğrafları ya da videoları paylaşmaya başladı. Kullanıcıların birçoğu, kanlı saldırı görüntülerinin sosyal medyada yayılmasını önlemeye çalışmak için bu yolu seçtiklerini belirtti.

Barcelona Saldırısının Ardından "Kedi Dayanışması"

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise şüphelilerin kaçmasına yardımcı olabilecek ya da polis operasyonlarını olumsuz etkileyebilecek bilgilerin yayılmasını engellemeyi amaçlıyordu.

Bir Twitter kullanıcısı, “Polisin işini yapmasına izin ve kurbanlara biraz saygı gösterin. Teröristler de sosyal medya kullanıyor. Onlara bilgi yerine kedi verin” diye yazarken, bir diğeri “Sevimli kedi fotoğrafları yükleyelim ki katiller dökülen kanı ve yaşatılan acıyı istismar edemesin” çağrısında bulundu.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de 22 Kasım 2015’teki saldırının ardından sosyal medyada gösterilen dayanışmanın bir benzeri Barcelona’daki terör eylemi sonrası yaşandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

venezuela kriz 5

Ekonomik Krizdeki Venezuela’da Hayvanat Bahçeleri Tehlikede!

PETAdan Kadıköy Boğada Marullu Eylemöç

PETA’dan Kadıköy Boğa’da Marullu Eylem