in

Baraj Sularında, Elektrikle Balık Avı Yapılan Paneller Bulundu

Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince Aslantaş Barajı Kadirli Bölgesinde yapılan, su ürünleri kontrol ve denetim faaliyetleri sırasında, suya elektrik akımı verilerek balık avcılığı yapılan sahipsiz 4 adet akü bağlantılı ve yüzdürücü bidonlar takılı led ışıklı panel ele geçirildi.

İl Müdürü İbrahim Sağlam, bu panellerin kullanımının yasa dışı avlanma yöntemi olduğunu belirterek, “Resmi gazete de yayımlanan ve Ticari amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen amatör amaçlı su ürünlerini avcılığını düzenleyen tebliğler gereği, iç sularımızda Işıkla avcılık ve Elektroşokla avcılık yasaktır” dedi.

Baraj Sularında Elektrikle Balık Avı Yapılan Paneller BulunduÖÇ

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Elektroşokla avcılık yönteminin uygulandığı kesimlerde bu yöntemle av faaliyetlerinin sadece oradaki balıklar değil, tüm canlıları etkilemekte ve gölün ekosistemine ve yapısına da zarar vermekte olduğunu vurgulayan Sağlam şöyle devam etti:

“Gölde uygulanan akımın şiddetine göre 20-30 metrelik bir alandaki bütün canlıları öldürmekte ve yok etmektedir. İlimizde Su Ürünleri avcılığına dair denetimler artarak devam edecek olup İl Müdürlüğü olarak amacımız balık stoklarını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamaktır. Günü kurtarmak değil, geleceği kurtarmaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kucak Delileri Koca Bebekler Goldendoodlelaröç

Kucak Delileri Koca Bebekler Goldendoodlelar

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hayvan Haklarına Dikkat Çekmek için Çekçekle Dolaştıöç

Bağımsız Belediye Başkan Adayı, Hayvan Haklarına Dikkat Çekmek için Çekçekle Dolaştı