in

Banaz Devlet Hastanesi Çevresinde Yaşayan Köpeklerin Kaybolması Hayvan Hakkı Savunucularını Endişelendirdi

Banaz Devlet Hastanesi çevresinde yaşayan 10’a yakın köpek kayboldu.

Uşak’ın Banaz ilçesinde devlet hastanesi çevresinde yaşayan yaklaşık 10 kadar köpek ortadan kayboldu. Hayvanları besleyen hayvan hakkı savunucuları köpeklerin belediye tarafından toplandığını iddia etti. Köpeklerin kimseye zararı olmayan kendi halinde yaşayan hayvanlar oldğunu söyleyen hayvan hakkı savunucuları daha önce de köpeklerin bu şekilde kaybolduğunu ve köpeklerin daha sonra ölü olarak bulunduğunu iddia etti. Belediye’nin kısırlatırma konusunda yetersiz olduğunu iddia eden hayvan hakkı savunucuları barınak koşullarının da kötü olduğunu belirtti.

a7474918 bb87 4405 a4a7 85fa5d0f0e4e

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Banaz Belediyesi’nden Açıklama

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Banaz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü köpeklerin hastaneye gelen hastalara saldırdığı için toplandığını, kısırlaştırılıp aşılandıktan sonra alındıkları yere geri bırakılacağını açıkladı.

37c9c638 6173 4c9c 9806 73fea6537d78

Köpekler Hedef Gösterildi

Bir yerel gazatenin yaptığı “sokak köpekleri tehlike saçıyor” başlıklı haber ile köpekler hedef haline geldi. Habere vatandaşlar tepki gösterirken haber sonrası köpeklerin toplanması akıllarda soru işareti bıraktı.

Screenshot 27

 

Uşak’ta Çöplükte 21 Köpek Ölü Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kizilcahamamda Atiklar Kedi Evine Donustuoc

Kızılcahamam’da Atıklar Kedi Evine Dönüştü

19 Aralik 2019da Buyukadadaki atlarin ruam nedeniyle katledilmesinin birinci yilinda bir yilda hapsedilme nedeniyle olen 700den fazla at Buyukada Aya Nikola bolgesinde gomuldukleri yerde anildi.

Adaların Atları Gömüldükleri Yerde Anıldı