in

Balkonunda Doğuran Kedinin Yavrularını Öldürdü, Hakkında Şikayetçi Olundu

İstanbul Kartal Topselvi Mahallesi Çiçekpınar Sokak’ta N.İ. isimli kadının, balkonunda doğum yapan annenin bebeklerini faraş süpürgeyle betonda döverek öldürdüğü iddia edildi. Komşuları ise, konunun takipçisi olacaklarını, şikayet ettiklerini ve yasal sürecin başlayacağını belirtti.
kartal-yasal-surec-ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu onun ilk vukuatı değil, komşularından öğrendiğimize göre, geçen sene de kürekle bulduğu bebekleri öldüren kadın, “Benim balkonum, gelsinler istemiyorum” açıklaması yaparak kendini savundu.

Ne yazık ki, doğumların arttığı bugünler de, can dostlarımız yavrulayacak sakin bir yaşam alanı bulamıyorlar. Şehir düzeninde onlara bir parça yer bırakmayan insanlık, şimdi de onların doğumunu kolaylaştırmak yerine, hayatlarını daha zor hale getirmek için çabalıyor. İstanbul Kartal’da yaşanan olay sonrasında sosyal medya tepkileri ve duyarlılığın fazla olduğu gözlendi. Ancak bu yeterli değil. Zavallı annenin üzüntüsünün yansıdığı fotoğraflar altına, üzüntümüzü dile getirmekle yetinmemeli, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bölge Müdürlükleri’ne, Polis ve ya Jandarma’ya, Belediye ve Zabıta’ya şikayette bulunmalı ve yasal haklarımızı kullanmalıyız.

kartal-yasal-surec-ajanimo-2jpg

Dilekçe hakkımızı kullanarak yapacağınız şikayetlerin takipçisi olun. Bulunduğunuz ilçenin “Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’ne” kanıtlı ihbarda bulunun dilekçenin takibi için dosya numarasını alın. Ayrıca zor durumda kalan hayvanlara yardımcı olmanın insani olarak görevimiz oluğunu unutmayın. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre sokağınızda sahipsiz bu canları besleyip belediyelere yardımcı olmak yasal hakkınızdır. İlgili madde şöyle demektedir: “Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek; hayvanları hasta, gebelik süresinin 2/3’ünü tamamlamış gebe ve yeni ana iken çalıştırmak, uygun olmayan koşullarda barındırmak”  yasaktır.5199-14-madde-yasak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

işadamı bolluca ajanimo1

İntihardan Vazgeçip ‘Hayvan Cenneti’ni Kurdu

fil turist ajanimo1

Sırtındaki Mutlu İnsanlar ve Fillerin Gözyaşı