in

Balıkesir’de Vahşet: 9 Köpek Zehirlendi, Mahalleli Ayaklandı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde meydana gelen olayda kimliği belirsiz kişi ya da kişiler Levent Mahallesi’nde zehirli yiyeceklerle sokaktaki köpekleri zehirlediler. Mahalle sakinleri, vahşete tepki gösterdi.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde meydana gelen olayda kimliği belirsiz kişi ya da kişiler Levent Mahallesi’nde çeşitli yerlere bıraktıkları zehirli yiyeceklerle sokaktaki köpekleri zehirlediler. Mahalle sakinleri, vahşete tepki gösterdi.

Bandırma’nın Levent Mahallesi’nde meydana gelen olayda kimliği belirsiz kişi ya da kişiler sokak hayvanlarını zehirli yiyecek vererek öldürdü. 9 köpeğin verilen zehirli yiyecekleri yemesi sonrası 3’ü hayatını kaybederken, 6 köpeğin Bandırma Belediyesi Hayvan Barınağı’nda tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

balıkesirde 9 kopek zehirlendi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Başkan Tosun: “Takipçisi olacağız”

Akşam saatlerinde sokakta köpeklerin can çekiştiğini ve ağızlarından köpük geldiğini gören mahalle sakinleri durumdan şüphelenerek yetkililere bildirdi. Bandırma Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan yetkililer gelene kadar bazı mahalle sakinleri zehirlenen köpeklere tuzlu su ve çiğ yumurta vererek kusturma yöntemiyle yedikleri zehirli yiyecekleri kusmasını sağladı.

balıkesirde 9 kopek zehirlendi 1

Daha sonra olay yerine gelen barınak görevlileri köpekleri Bandırma Belediyesine ait Hayvan Barınağı’na götürerek tedavi altına aldı. Gece saatlerinde olayın olduğu yere gelen Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun da yapılan vahşete tepki göstererek, olayı kabullenmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Tosun, “Çağdaş, modern insanların yaşadığı Bandırma’ya böyle bir durumu yakıştıramayız. Yaşanan bu vahşetin bir an önce aydınlatılmasını umut ediyorum. Biz de belediye olarak konunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

erdek belediyesine tepki

Hayvanseverlerden Erdek Belediyesine Tepki: Sözünü Tutmadı

mersine sokulmak istenen kopekler

Alanya’dan Kamyona Yüklenen 70 Köpek Mersin’e Sokulmak İstenirken Yakalandı