in

Balıkesir’de aç kalan sokaktaki canlara yardım!

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 sebebiyle Balıkesir’de aç kalan sokak hayvanlarına Erdek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ve belediye ekipleri tarafından, mama ve yem verilerek sahip çıkıldı.

İlk olarak Çin’de oraya çıkan ve ardından dünyanın dört bir yanına yayılan korona virüs sebebi ile vatandaşların sokağa çıkamamasından dolayı, sokak hayvanların zor durumda kalmaması için İçişleri Bakanlığının talimatıyla, Erdek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ve belediye ekipleri sokak hayvanlarının yoğun yaşam mücadelesi verdikleri alanlarda besleme programı başlatıldı.

Program kapsamında, sokak hayvanlarına düzenli mama, yiyecek, yem ve su bırakılıp beslenmeleri sağlanıyor. Erdek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından tüm tedbirlerin alındığını açıklayan yetkililer “Salgından dolayı sokak hayvanlarımızın beslenmesinin yapılmadığı bölgelere ulaşarak can dostlarımız için yiyecek, yem ve su temin ediyoruz, vatandaşlarımız mahallelerinde bulunan kedi ve köpeklerin durumları ile ilgili Erdek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ve belediyeyi arayarak, yardım talep edebilirler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpekleri çuvala koyup Asi Nehrine atmışlar öç

Köpekleri Çuvala Koyup Asi Nehri’ne Atmışlar!

Kuyuya Düşne Yavru Köpek Kurtarılır Kurtarılmaz Annesine Koştuöç

Kuyuya Düşen Yavru Köpek Kurtarılır Kurtarılmaz Annesine Koştu