in

Balık Burcu Kedi ve Özellikleri

Balık burcu kediler birlikte yaşadığı insanlara karşı aşırı hassastır ve onların sorunlarını derin bir şekilde hisseder. Sezgileri ve algısı güçlüdür.

Hassas, fedakar ve uyumlu bir kedidir. Sahibinin duygularını sezmekte ustadır. Ona ayak uydurmayı sever ve neredeyse her zaman, sevilmek istendiğinde buna itiraz etmez. Sahibine gönülden bağlı, hatta ona bağımlıdır.

Evde müzik sesi olmasından çok hoşlanır. Etrafta olan bitenden çok çabuk etkilenir. Gürültülü ve çatışması ortam ona en zarar veren şeydir. Avcı ve saldırgan bir kedi değildir. Evdeki diğer hayvanlara nadiren zarar verir. Tam bir “yufka yürekli”dir. Duygusal anlamda çok istikrarlı olduğu söylenemez. Çabuk alınır ve küser.

Zayıftır bir bünyesi ve eğer iyi bakılmazsa çabuk hastalanabilir. Sudan hoşlanan nadir kedilerden biridir. Açık bir musluktan akan suyla oynamaktan, yağmurlu günlerde camdan dışarıyı seyretmekten hoşlanacaktır.

balıkburcukedilerveözellikleri

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Birlikte yaşadığı insanlara karşı aşırı hassastır ve onların sorunlarını derin bir şekilde hisseder. Sezgileri ve algısı güçlüdür. Sahiplerinin ne yapacağını içgüdüsel olarak önceden bilir ve eğer bu kötü bir hareketse hemen ortadan kaybolur.

Diğer kedilerle uyumludur. Ama dışarı çıktığında, kendisini iyi savunamayabilir, zarar görebilir. Bu yüzden daha ziyade içeride kalması sağlanmalıdır. Dışarıdan hastalık kapmaya da diğer kedilere nazaran daha meyilli olabilir.

Sakin bir kedidir ve bu yüzden evdeki yaşlılarla arası iyi olacaktır. Gerekmedikçe hiçbir ev sakinine tırnaklarını göstermeyecektir. Aşı olmaya gittiğinde veya tedavi sürecinde, en uysal davranan kedilerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kovaburcukediveözellikleri

Kova Burcu Kedi ve Özellikleri

havhavhavmiyavmiyavmiyav

Yüzünüzü Gülümsetirken, Bütün Dertlerinizi de Unutturacak Güzellikte Bir Şarkı: Hav Hav Hav Miyav Miyav