in

Bakanlıktan, Belediyelere Hayvan Bakımı için Hibe Verilecek

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kedi ve köpek gibi evcil hayvanların korunmasına yönelik bu yıldan itibaren hayvan başına belediyelere 50 TL hibe destek vereceklerini söyledi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da düzenlenen 2’nci Ormancılık ve Su Şurası toplantısına katıldı. Bakan Eroğlu, evcil hayvanların Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün ilgi alanına girmemesine rağmen onlarla da ilgili çalışma yaptıklarını kaydetti.

Bakanlıktan, Belediyelere Hayvan Bakımı için Hibe Verilecek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedi ve köpek gibi ev hayvanlarını sahiplendiklerini aktaran Bakan Veysel Eroğlu, şunları kaydetti:

Bütün canlıları yaşatmak bizim boynumuzun borcu. Evcil hayvanlar konusunda önümüze 6 hedef koyduk. Kısırlaştırma, aşılama, küpeleme, sahiplendirme ve diğer bakım tedavi hizmetleri gibi 6 eylem planımız var. Bunun için belediyeleri de güçlendiriyoruz. Yüzde 45’e kadar maddi destek hibe veriyoruz. Türkiye’de pek çok yerde hayvan bakım rehabilitasyon merkezleri kuruldu ama kısırlaştırma, küpeleme ve sahiplendirme faaliyetlerini daha da hızlandırmamız gerekiyor. Bu sene hayvan başına kedi ve köpek için belediyelere hibe olarak 50 lira veriyoruz. Ayrıca mikroçip takıyoruz, bir kedi ve köpeği istediğimiz an takip etmek için. Sahibi kim, aşıları var mı diye.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kimsenin İstemediği iskelet KöpeğinHayatı Bir Meleğin Dokunuşu ile Değiştiöç

Kimsenin İstemediği “İskelet Köpeğin” Hayatı Bir Meleğin Dokunuşu ile Değişti

Depositphotos 9202690 m 2015 1 758x426

Köpeğiniz Horluyorsa Dikkat!