in

Bakanlık Yaban Keçilerinin Avlanması için İhale Düzenleyecek!

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kahramanmaraş’ın Nurhak ve Ekinözü ilçelerindeki 8 yaş üzerindeki 3 adet yaban keçisinin avlanması için ihale düzenleyecek.

Bölgedeki yaban keçileri ile ilgili bir süredir yapılan envanter çalışmasının ardından yaşları 8’in üzerinde olan 3 yaban keçisinin avlanması yönünde karar alındı. Alınan bu karar doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanlığı’nca telef olma riski bulunan 3 yaban keçisinin avlanması için ihaleye çıktı.

Türkiye’nin değişik bölgelerinde de yapılan bu uygulamada ihaleyi kazanan yerli ve yabancı avcılar, görevliler nezaretinde belirtilen bölgelerdeki yaban keçilerini avlayabilecek. Bakanlık, yaban keçileri ile birlikte Andırın ve Başkonuş Yaylası’ndaki 2 kızıl geyiğin avlanması için de ihale düzenleyecek.

Buna göre, Nurhak ilçesindeki 2 ve Ekinözü ilçesindeki 1 yaban keçisi kotası için 13 Temmuz günü ihale düzenlenecek. Avlanacak her bir yaban keçisi için 13 bin TL değer belirlendi. İhaleyi kazanan avcılar, 1 Ağustos 2020 ile 31 Mart 2021 tarihleri arasında belirlenen özellikteki yaban keçilerini avlayabilecek.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) da konuyla ilgili bir yazı kaleme alarak; devletin avcılık lobisine boyun eğmemesini söyledi.

HAYTAP’IN YAYINLADIĞI İLGİLİ YAZI:

Avcılık lobisinin isteklerine boyun eğen ve hayvanları korumakla kollamakla yükümlü olak Tarım ve O. Bakanlığı, Kahramanmaraş, Nurhak ve Ekinözü ilçelerindeki 8 yaş üzerindeki 3 yaban keçisinin avlanması için ihale düzenleyecek ve her keçi için 13 bin TL alınacak.

Elbistan’da 100 yıl sonra ilk kez Anadolu yaban keçisi görülmüş ve keçiyi avcılar vurmuştu!

Aşağıdaki fotoğraf ise geçen şubat ayında yabancı avcılara Adıyamanda vurdurulan bu toprakların zavallı hayvanı dağ keçisini gösteriyor. Anımsatmak için buraya koyduk.

Bölgedeki yaban keçileri ile ilgili bir süredir yapılan envanter çalışmasının ardından yaşları 8’in üzerinde olan 3 yaban keçisinin avlanması yönünde karar alındı. Alınan bu karar doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanlığı’nca telef olma riski bulunan 3 yaban keçisinin avlanması için ihaleye çıktı. Türkiye’nin değişik bölgelerinde de yapılan bu uygulamada ihaleyi kazanan yerli ve yabancı avcılar, görevliler nezaretinde belirtilen bölgelerdeki yaban keçilerini avlayabilecek. Bakanlık, yaban keçileri ile birlikte Andırın ve Başkonuş Yaylası’ndaki 2 kızıl geyiğin avlanması için de ihale düzenleyecek.

Buna göre, Nurhak ilçesindeki 2 ve Ekinözü ilçesindeki 1 yaban keçisi kotası için 13 Temmuz günü ihale düzenlenecek. Avlanacak her bir yaban keçisi için 13 bin TL değer belirlendi. İhaleyi kazanan avcılar, 1 Ağustos 2020 ile 31 Mart 2021 tarihleri arasında belirlenen özellikteki yaban keçilerini avlayabilecek.

Bu şekilde gelecek parayı bizim devletimizin ihtiyacı olmadığı gibi bu şekilde doğal seleksiyona müdahale edip yaşlıları yok edip mağdurları ortadan kaldırma anlayışı tamamıyla bir ikna uydurma yöntemidir. Avcılık lobisi bunu yıllardır anlatır ve kendi menfaatleri doğrultusu öyle gerektiği için herkesi inandırmaya çalışır

Bu dağ keçileri onbin yıl önce avcılık-toplayıcılık dan tarıma geçen insan tarafından evcilleştirilen keçilerin ataları olmasına rağmen cahillikte cürretini devlet gücüyle alan avcıların zeka seviyesini birazdan aşağıdaki yorumlarındaki küfürlerinde , bilmişliklerinde , Haytapa organize şekilde saldırarak kendilerine haklı çıkarmaya çalışmaktaki cahil cühela laflarında zaten göreceksiniz. Vatanını seven taşıyla toprağıyla ağacıyla hayvanıyla sonuna kadar onları öldürmez.

Devletin memurunun , genel müdürünün , müsteşearının hayvan hakları konusunda kibiri ve gücü bir yana bırakıp mutlaka baştan aşağıya bu konuda kendini yetiştirmiş doğanın hakkını koruyan liyakat sahibi insanlara devredilmesi gerekiyor. 1970lerin 80lerin bakış açısıyla hayvanları sevmeyen onları kollamayan yaşlıları mağdurlara tedavi hizmeti vermek gerekirken onları öldürüp yok eden silah ve av lobisine teslim olmuş bakanlığın tüm kadrolarının değişmesi ve artık ülkede neredeyse hayvan bırakmayan av lobisine karşı direnmesi gerekiyor

Ne yapabilirim diyen ise otursun vicdanı nasıl yazdırıyorsa Milli Parklar Doğal Hayatı Koruma Genel Müdürlüğüne yazı yazsın

HAYTAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bahçelerinden topladıkları meyveleri sokak hayanları için satıyorlar

Koca Yürekli İki Kardeşten, Sokaktaki Canlar için Örnek Davranış

test

Deniz Altında Yaşayan Canlıları Ne Kadar İyi Tanıyorsun?