in

Bakan Selçuk ve Köpeği Pergel Çocuklar ile Buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ben her gün sizlerle buluşmaya çalışıyorum ama sizin bayramınız olan bu haftada bir arada olmak, bana ayrı bir mutluluk veriyor. 23 Nisan bu sene kutlu olsun diye değil; mutlu olsun diye program yaptık” dedi.

23 Nisan Mutlu Olsun” diyerek başlatılan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokul öğrencileriyle açık hava söyleşisinde buluştu. Salgın koşullarının uzun süredir sosyal hayattan, arkadaşlarından uzak bıraktığı çocuklar sosyalleşerek “iyi olsun” diye gerçekleştirilen buluşmada Bakan Ziya Selçuk’a Pergel de eşlik etti. Çocuklar sordu, Bakan Selçuk yanıtladı. Sorular daha çok Selçuk’un çocukluğuna ve tavsiyelerine yönelik oldu. Bakan Selçuk, salgın koşullarında mesafe ve hijyen kurallarını dikkate alarak Ankara’nın Altındağ ve Mamak ilçelerinde yaşayan 11 ilkokul öğrencisiyle açık hava söyleşisinde buluştu.

Bakan Selcuk ve Kopegi Pergel Cocuklar ile Bulustu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Pergel de çocuklarla oyun oynadı. Bu sırada çocukların Pergel’i sorması üzerine cevap veren Bakan Selçuk, “Pergel barınaktan ilk geldiğinde çok hastaydı, o kadar zayıftı ki bacakları pergel gibiydi, o yüzden adını böyle verdik. Hemen her gün öğle vakti buluşuyoruz. Onu beslemek, yemek vermek, onunla oynamak benim için büyük bir eğlence. Çocukluğumu hatırlatıyor. Çocukken köpeklerimle oynadığım oyunları hatırlatıyor” şeklinde konuştu.
Bakan Selçuk, “Hiç umudu kesmek yok. Bütün dünyaya örnek olacağız, hepimiz iyi olacağız”
diyerek sözlerini tamamladı. Programın tamamı tüm çocuklara ulaşmak için önümüzdeki günlerde TRT EBA televizyonu ekranlarında olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edinilen bilgiye gore Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Alkim Sokakda oturan doktor Tahir Atun ve gazeteci yazar esi Gulsah Atunun kangal kopegi hirsiz yada hirsizlarca kulubesinden calindi.

Girdikleri Evden Yavru Kangalı Çaldılar

Ikiz Yavrulara Gebe Olan Karacayi Oldurduler

İkiz Yavrulara Gebe Olan Karacayı Öldürdüler