in

Bakan Eroğlu’ndan Barınaktaki Hayvanlara Destek Çağrısı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toplu yemek yenen kurum ve kuruluşların yetkililerine çağrıda bulunarak, artan ve kalan yemeklerin barınaklardaki hayvanlara ulaştırılmasını istedi.

bakanlık-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, vatandaşlara, toplu yemek yenen kurum ve kuruluş yetkililerine, “Sizin için artan ve kalan yemekler, hayvanlarımız için yaşam anlamına gelmektedir, bu yemekleri zayi etmeyelim ve en yakın hayvan barınağına göndererek hayvanlara destek olalım” çağrısında bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, bakanlığın merkez binasındaki yemekhaneden artan ve kalan yemeklerin hayvan barınaklarına gönderilmesine ilişkin proje başlatıldı.

bakanlık-ajanimo1

Bakan Eroğlu, doğadaki hayvanlara zorlu kış günlerinde yemleme çalışması yaptıklarını ve yaban hayatına çok ciddi destek verdiklerini anımsatarak, şehirlerde barınaklardaki hayvanlar için de böyle bir destek başlattıklarını bildirdi.

Personel yemekhanede artan ve kalan yemeklerin zayi olması yerine hayvanlara yiyecek olması gayesiyle böyle bir projeyi başlattıklarını belirten Eroğlu, “Bizim için her canlı önemlidir ve tabiattaki hayvanların yaşamlarını idame ettirmeleri için biz de elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Buradan vatandaşlarımıza, toplu yemek yenen kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerine de bir çağrıda bulunmak istiyorum, sizin için artan ve kalan yemekler hayvanlarımız için yaşam anlamına gelmektedir, bu yemekleri zayi etmeyelim ve en yakın hayvan barınağına göndererek hayvanlara destek olalım” çağrısı yaptı.

bakanlık-ajanimo3

Projeyle ayda 1 ton yemek artığı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Gölbaşı Hayvan Bakım Merkezi’ne gönderiliyor. Yemekhanede yemek yiyen personel de tabaklarına hayvanlara zarar verecek cisimleri atmamaları konusunda uyarılıyor.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cezaevi ajanimo3

Cezaevinde Anneleriyle Kalan Çocuklar Hayvan Sevgisiyle Tanışacak

kuzu ajanimo1

Kuzu Edi’ye Bebek Gibi Bakıyorlar