in

Bahçeye Giren Atı Vurdu, ‘Beni Öldürecekti’ Dedi: Beraat Etti

İzmir’in Balçova İlçesi’nde, bahçesine giren Ceyhan Yeşil’in atını av tüfeğiyle vurup telef ettiği gerekçesiyle yargılanan Salih K., “At hırçınlık yapıyordu. Ben onu öldürmesem o beni öldürecekti” diye savunma yapan ve beraat etti.

Olay geçtiğimiz yıl mart ayında, Bahçelerarası Mahallesi Şebnem Sokak’ta meydana geldi. PVC doğrama işyeri bulunan 38 yaşındaki Ceyhan Yeşil’in 2 yıldır hobi amaçlı beslediği rahvan at, arkadaşının bahçesinde bağlı olduğu ipi koparıp, çiftçilik yapan 65 yaşındaki Salih K.’nın bahçesine girdi. Salih K. da iddiaya göre kendi atının yanında başka atı görünce, av tüfeğiyle vurdu. Ati öldürülen Ceyhan Yeşil, karakola giderek atını öldüren Salih K.’dan şikayetçi oldu.

bahceye-giren-ati-vurdu-beni-oldurecekti-dedi-beraat-ettioc

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olayı soruşturan savcılık tarafların uzlaşıp uzlaşmayacağını sordu. Her iki taraf da uzlaşmayı kabul etmedi. Bunun üzerine savcı, sanık Salih K., hakkında “Sahipli hayvanı haksız yere öldürmek’ suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle İzmir 27’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanması için dava açtı.

Tazminat Davası Açılacak

Davanın bugün yapılan üçüncü duruşmasına tutuksuz yargılanan sanık Salih K., mağdur Ceyhan Yeşil ve İzmir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu adına avukat Gonca Arkoç katıldı. Hakim Fuat Şenoğlu, avukat Gonca Arkoç’un davaya katılma talebini kabul etti.
Atı öldürülen Ceyhan Yeşil, sanıktan şikayetçi olduğunu, sanığın cezalandırılmasını talep etti. Hakim, sanığa yargılamanın sona erdirileceğini belirterek herhangi bir talebi olup olmadığını sordu. Suçuz olduğunu savunan Salih K., “At hırçınlık yapıyordu. Ben onu öldürmesem o beni öldürecekti. Canımı kurtarmak için ateş ettim” dedi ve beraatını istedi.
Hakim Şenoğlu, sanık Salih K.’nın üzerine atılı ‘haksız yere sahipli hayvan öldürme’ suçunu işlediği sabit olmadığından beraatına, ayrıca ruhsatsız silah bulundurmak suçundan cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.
Avukat Gonca Arkoç, kararı Bölge Adliye Mahkemesi’ne temyize götürdü. Öte yandan atı telef olan Ceyhan Yeşil, sanık hakkında maddi manevi tazminat davası açacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kediye Tekme Atan Çocuğu Uyaran Veteriner Saldırıya Uğradıöç

Kediye Tekme Atan Çocuğu Uyaran Veteriner Hekim Saldırıya Uğradı

Boynuna Lastik Takılarak İşkenceye Uğrayan Köpek Ölmek Üzereyken Kurtarıldıöç

Boynuna Lastik Takılarak İşkenceye Uğrayan Köpek Ölmek Üzereyken Kurtarıldı